Yurt genelinde hava durumu

Bugün yurt genelinde yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.

Yurt genelinde hava durumu
24 Mart 2016 Perşembe 08:45

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son bilgilere göre bugünün hava tahminleri şöyle;
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında), Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde) kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yarın (Perşembe) Lodosla birlikte Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında hissedilir derece artacağı, batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, güney ve batı kıyılarımızda güney ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa), Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer fırtına (50-70 km/saat), Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batı kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında); Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR ve FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; güney yönlerden Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa), Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer fırtına (50-70 km/saat), Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batı kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Bu akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege'den başlayarak, yarın (Perşembe) ülkemizin güney ve batı bölgelerinde toz taşınımı görülmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, çamur şeklinde yağış vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde bölgenin batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli, batısında fırtına (50-70 km/sa) yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. 

BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 21
EDİRNE Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 19
ISTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 19
KIRKLARELI Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 18

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli, yer yer fırtına (50-70 km/sa), kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR Çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak yağışlı 15
IZMIR Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
MANISA Çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17
MUĞLA Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/sa), batı kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 25
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14
MERSİN Parçalı bulutlu 21

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kuzeybatısı ile Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif sağanak yağışlı 16
ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif sağanak yağışlı 17
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu 19
KONYA Parçalı ve çok bulutlu 21

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Bolu çevrelerinin, yarın (Perşembe) öğleden sonra bölge genelinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif sağanak yağışlı 19
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra hafif sağanak yağışlı 22
KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı 20
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı 24

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Çorum ve Amasya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
ARTVİN Parçalı ve çok bulutlu 17
ORDU Parçalı ve çok bulutlu 26
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 28
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 28

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. Gece saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 19
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu 11
KARS Parçalı ve çok bulutlu 11
VAN Parçalı bulutlu 10

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 20
GAZIANTEP Parçalı ve az bulutlu 23
KİLİS Parçalı ve az bulutlu 24
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 26

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×