Ziraat Mühendisleri Odası Bilim Ödülü Prof. Dr. Suat Şenol’a verildi

Akademik ve bilimsel çalışmalarıyla Türk tarımına katkıda bulunan, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof.

Ziraat Mühendisleri Odası Bilim Ödülü Prof. Dr. Suat Şenol’a verildi
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:23

Akademik ve bilimsel çalışmalarıyla Türk tarımına katkıda bulunan, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Şenol’a, Ziraat Mühendisleri Odası tarafından ‘Bilim Ödülü’ verildi.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası’nca düzenlenen ve sektörün Oscar’ı olarak adlandırılan “Bilim - Hizmet - Teşvik - Basın Özel Ödülü” töreni Ankara’da gerçekleştirildi. Tarımsal öğretimin başlangıcının 168. yıl dönümü nedeniyle Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen törende, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Şenol da, ‘Bilim Ödülü’nün sahibi oldu.

Prof. Dr. Şenol, sürdürülebilir toprak yönetimi ile toprak etüt ve haritalaması konularında ulusal/uluslararası alanda birçok bilimsel çalışmaya imza attı. Tarım topraklarının korunmasına yönelik aktif çabaları ile birçok bilim insanının yetiştirilmesine katkıda bulunan Prof. Dr. Suat Şenol’un, Türk Tarımı ve Ziraat Mühendisliği mesleğine yön veren 7 kitap, 53 araştırma raporu, ulusal ve uluslararası nitelikte 90 yayını bulunuyor.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×