Zimbabweli afetzedelere Kimse Yok Mu'dan yardım eli

Dünyanın pek çok bölgesinde insani yardım çalışmaları yürüten Kimse Yok Mu Derneği, Zimbabwe’deki sel mağduru 20 bin afetzedeye yardım elini uzattı.

Zimbabweli afetzedelere Kimse Yok Mu'dan yardım eli
04 Nisan 2014 Cuma 16:58

Dünyanın pek çok bölgesinde insani yardım çalışmaları yürüten Kimse Yok Mu Derneği, Zimbabwe’deki sel mağduru 20 bin afetzedeye yardım elini uzattı. Dernek, sel felaketi yaşanan ve yaklaşık 20 bin kişinin evsiz kaldığı bölgede 50 tonluk insani yardım malzemesi dağıttı.

Ülkenin Mozambik sınırına yakın Masvingo'da yaşanan sel felaketinin ardından evlerini kaybederek çadırlarda yaşamak zorunda kalan afetzedelere binlerce kilometre öteden yardım eli uzandı. Türkiye’den Kimse Yok Mu Derneği aracılığı ile tedarik edilen insanı yardımlar selde evlerini kaybeden ailelere dağıtıldı.

Aileler için Chiredzi'de kurulan çadır kentte yardımlarla yaşam sürdüren afetzedelere ulaştırılan yardımların tükendiğini belirten Masvingo Eyalet yöneticisi F.A. Chikovo, "Afet nedeniyle yaşadıkları yerleri terk ederek çadır kente göç eden insanlarımız adına Kimse Yok Mu'ya değerli yardımlardan dolayı teşekkürlerimizi sunarız." dedi. Yardımların, afet sonrası bölgeye tahliye edilen kampta yaşayanlara ulaştırılacağını ifade eden Chikovo, "Kimse Yok Mu’ya bize getirdikleri kaynaklar için çok minnettarız." dedi.

Çin, Kuveyt, Güney Afrika ve Türkiye'den yardım ulaştırılan bölgedeki afetzedelerin yeni yerleşim yerlerine taşınması gerektiğini belirten derneğin arama kurtarma birimi ASYA yöneticisi İsmail Büyükay da “ Ciddi bir temiz su sıkıntısı ile karşı karşıyalar.Çadır kente yerleşen 20 bin civarındaki afetzedenin yeni kalıcı konut, okul ve su sıkıntısı en önemli ihtiyaçlar. Kimse Yok Mu olarak bölgeye şuanda 50 bin dolarlık yardımda bulunduk." diye konuştu.
CİHAN

Zimbabweli afetzedelere Kimse Yok Mu'dan yardım eli


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×