Zeyid Aslan için TBMM'ye Başvurdu

CHP, Zeyid Aslan'ın cezalandırılması için TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulundu

Zeyid Aslan için TBMM'ye Başvurdu
12 Ocak 2014 Pazar 15:40

CHP, Adalet Komisyonu'ndaki HSYK Yasası görüşmelerindeki olaylardan sonra, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın cezalandırılması için TBMM Başkanlığı'na dilekçeyle başvuruda bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay imzasıyla sunulan dilekçede, "Aslan'ın Ömer Faruk Eminağaoğlu'na karşı gerçekleştirdiği saldırı, TBMM'nin itibarını zedeledi" denildi. CHP tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan dilekçede şu ifadeler yer aldı; 

"Adalet Komisyonu'nun 11.01.2014 tarihindeki toplantısında Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın komisyon çalışmalarını izleyen Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na karşı gerçekleştirdiği fiziki saldırı, TBMM'nin kamuoyundaki itibarını telafisi çok zor bir şekilde zedelemiştir. Ayrıca, zikredilen şahısla birlikte, iktidar partisi milletvekillerinin fiziki saldırıları TBMM Adalet Komisyonu çalışmalarını ve görevini yerine getirmesini de engellemiştir. Adı geçen milletvekili hakkında eylemine uyan TBMM İçtüzüğü 160. Maddesinin 4., 5. Fıkraları ile 161, Maddesinin 6. Fıkrasına göre işlem yapılmak üzere talebimizin Genel Kurul'un 14.01.2014 tarihli birleşiminde işleme alınmasını arz ve teklif ederiz."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×