Zekeriya Öz'ü Alman istihbaratı koruyor

FETÖ soruşturmaları kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan savcıların Alman istihbaratı tarafından korunduğu iddia edildi

Zekeriya Öz'ü Alman istihbaratı koruyor
16 Eylül 2016 Cuma 09:20

Başta Zekeriya Öz olmak üzere FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında yakalama bulunan ancak yurt dışına kaçan savcıların Alman istihbaratı tarafından korunduğu iddia ediliyor. 

Akşam gazetesinden Murat Kelkitlioğlu, yurt dışına kaçan bu iki ismin bir süre Almanya'da BND ajanlarınca korunan bir villada kaldıklarını savundu. 

Kelkitloğlu yazısının ilgili bölümünde şöyle yazdı: Hatırlarsınız, FETÖ’nün militan savcıları vardı... Zekeriya Öz ve Celal Kara’dan bahsediyorum. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Cumhuriyet gazetesine verdikleri röportajda darağcını adres gösteren bu isimler, sıkıyı görünce fare gibi yurtdışına kaçmışlardı.

Bu 2 FETÖ militanının Almanya’da olduğu kesinleşti. Bir süre öncesine kadar İsviçre ve Fransa sınırına yakın Freiburg'daki bir villada beraber kalıyorlardı. Burası, olası bir riskte ülke değiştirilmesi için özellikle seçilmişti. Zekeriya Öz’ün ailesi Almanya’ya gidince Celal Kara villadan ayrıldı. Bu bilgilere ulaşınca gidip kaldıkları villayı görüntülemek bile istedik. Ancak, karşımıza çıkan engel karşısında şok olduk.

Almanya’ya sığınan Öz ve Kara’yı bu ülkenin istihbarat servisi BND koruyor. Alman ajanlar villa etrafında ciddi bir koruma kalkanı oluşturmuş durumda.

Bu bilgi, Almanya ile FETÖ arasındaki bağlantıyı çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Ye - 2 yıl önce
Onlarin adami zaten biyerlerine soksunlar
Avatar
Laz memo - 2 yıl önce
Saten bu almanlar herzaman nankor oldular artik uAnmayan avrupa bati sevdalilari lan yeter kendi ozunuse donun yavsaklar Savas ciksada kokten temizlik olsa bu kancik mikrob nonoslar