Zabıta gayri resmi çalışan oto tamircilerine göz açtırmıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri MİA Proje alanı olarak belirlenen İskitler’de yasa dışı oto yedek parça satışı ve tamiri yapanlara göz açtırmıyor.

Zabıta gayri resmi çalışan oto tamircilerine göz açtırmıyor
07 Ocak 2014 Salı 13:43

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri MİA Proje alanı olarak belirlenen İskitler’de yasa dışı oto yedek parça satışı ve tamiri yapanlara göz açtırmıyor.
İskitler’de Büyük Sanayi olarak bilinen her türlü oto yedek parça satışı, tamiri ve bakımının yapıldığı bölgedeki tüm işyerleri, 2001yılında bölgede gerçekleştirilmesi planlanan MİA Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin aldığı kararla Şaşmaz, İvedik gibi organize sanayi sitelerine taşınmalarına karar verildi.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, MİA Projesi kapsamında bölgede devam eden çalışmalara destek olmak, boşaltılan metruk yapılarda sağlıksız koşullarda gerçekleştirilen kanunsuz çalışmaları engellemek için bölgede denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

DÜKKANLARIN BOŞALTILAMIS İSTENİYOR

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince MİA Proje alanı kapsamında boşaltılması gereken mekanları kontrol ederek, yedek parça, aksesuar, oto lastiği satışı, oto yıkama ve oto testi ve benzeri faaliyetleri sürdüren işyeri sahiplerinden, verdikleri yasal süre içerisinde dükkanlarını boşaltmaları isteniyor.
Daha sonra gerçekleştirilen denetimlerde işyerlerini verilen yasal sürede boşaltmayarak çalışmalarını kaçak olarak sürdüren mekan sahiplerine para cezası kesilerek işyerleri mühürleniyor.
İşyerleri mühürlenmesine rağmen, mühürü kırarak yasa dışı faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiği tespit edilen işyerleri hakkında Mühür Fekki tutanağı tanzim edilerek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuluyor.
Zabıta yetkilileri bölgede sürdürülen denetimlerde çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını ifade ederek, esnafın kaçak çalışmalarını zaman zaman seyyar yöntemler kullanarak sürdürdüklerine de dikkat çektiler. Özel arabalarında taşıdıkları araç tamirinde kullanılan teçhizat ile bölgenin herhangi bir yerinde araba tamiri veya sipariş doğrultusunda kaçak olarak yedek parça satışı yaptıklarını anlatan yetkiler bu tip olaylarda yakaladıkları kaçak çalışanların malzemelerine el koyduklarını vurguladı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×