YYÜ ile İran İslami Azad Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile İran İslami Azad Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

YYÜ ile İran İslami Azad Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı
24 Nisan 2014 Perşembe 18:28

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile İran İslami Azad Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol, öğrenci ve akademisyen değişimi, bilimsel işbirliği gibi konuları içeriyor.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve beraberindeki heyet, İran İslami Azad Üniversitesi ile bir işbirliği protokolü imzalamak üzere İran’a bir ziyarette bulundu. Öğrenci ve akademisyen değişimi, bilimsel işbirliği gibi konuları içeren protokolün imzalandığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Battal’a YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemil Tunç ve Tıp fakültesi Fakülte Sekreteri Cemil Sönmez eşlik etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, "Merkezi Tebriz’de bulunan İslami Azad Üniversitesi’nin önemli bir özelliği var. İran'da bütün kentlerde hatta bazı ilçelerde şubeleri bulunan bir üniversite. İran’da farklı bir yapı var üniversitelerde, bu şubeler bir üniversite olarak algılanıyor. Ama genel yapı içerisinde hepsi İslami Azad Üniversitesi çatısı altında değerlendiriliyor. Dolayısı ile oldukça geniş bir alana yayılmış bu üniversite ile protokolümüzü yaptık. Başka ülkelerdeki üniversiteler ile yaptığımız gibi; bilimsel, kültürel, sportif alanlardaki gerekli işbirliğini devam ettirebilmek için bu protokolü imzaladık." dedi.

"Burada da gördük ki üniversitemiz artık bir dünya üniversitesi olarak algılanıyor." diyen Rektör Battal, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu da bizi mutlu ediyor. YYÜ bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli aşamalar kaydetti, bunu da bu anlaşmalar ile daha çok hissettiriyoruz. Bundan sonra üniversitemizin uluslar arası konumunu, tanınırlığı ve etkisini artırarak devam ettireceğiz.” CİHAN

YYÜ ile İran İslami Azad Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×