Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, mazbatasını aldı

Manisa'da yeni kurulan Yunusemre ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, mazbatasını aldı.

Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, mazbatasını aldı
07 Nisan 2014 Pazartesi 18:33

Manisa'da yeni kurulan Yunusemre ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, mazbatasını aldı. Manisa Adliyesi toplantı salonunda düzenlenen törende, Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi'nin mazbatasını Yunusemre İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Durmuş Ali Erbil verdi.

Belediye Başkanı Çerçi, burada yaptığı konuşmada, bugün dönüm noktasında olduklarını ve seçimi kazandıklarını söyledi. Emeği geçen herkese teşekkür edeni Çerçi, seçimi kazanmada herkesin çok büyük katkısı olduğunu ifade etti. Vatandaşın oylarını Yunusemre olarak verdiğini dile getiren Çerçi, onlara şükran ve hizmet borçlu olduklarını kaydetti. Bununla övünecek bir pozisyonda olmadıklarını belirten Çerçi, "Bu bir hizmet yarışı, hamt olsun, halkımız bu hizmet yarışında bize önemli bir görev verdi. Bizde inşallah halkımızı mahcup etmeyeceğiz. Milletimize yanlış yapmayacağız. Bütün gücümüzle, gayretimizle iyi niyetimizle, samimiyetimizle, ekibimizle birlikte yarından itibaren hizmetlere başlayacağız. Öncelikle meclis ve belediyemizin kuruluş çalışmalarını tamamlamamız lazım. İlk defa kurulan bir belediyeyiz. Kuruluş sancıları olacak. Ekibimizi hazırlayacağız, yerimizi hazırlayacağız, bir sistem kurmamamız lazım. Saat gibi çalışan bir sistem olacak inşallah." dedi.

Hep beraber Yunusemre'ye hizmet edeceklerini dile getiren Çerçi, iyi niyet ve samimiyetle yola çıktıklarını bildirdi. Mecliste AKP'nin dışında MHP ve CHP meclis üyelerinin de olduğunu aktaran Çerçi, "Her ne kadar biz Meclis'te çoğunlukta olsak ta, o arkadaşlarımızın görüşleri de bizim için önemlidir. Onların görüşlerini de değer vereceğiz. Onların da varsa önemli fikirleri onlardan da istifade edeceğiz. Belki bizim göremediğimiz bir şey olur, onlardan fikir ve katkı gelebilir, demokrasi çerçevesinde, hukuk içerisinde onların da önemli görüşleri bizim için mutlaka yol gösterici olacaktır." diye konuştu.

Yunusemre ilçesini kalkındırmak, halkın yarasına merhem olmak durumunda olduklarını dile getiren Çerçi, "Her türlü katkıya da açığız. Diyalog içerisinde, samimiyetle, iyi niyetle, kavgadan uzak, sevgi ve muhabbet içerisinde birleştirici bir anlayış ve ruhla bu şehri daha ileriye götürmek bizlerin temel vazifesidir. İnşallah güzel hizmetleri hep birlikte yapacağız. Yanlış yapmadan, yanlış yollara sapmadan şehrimize hizmet edeceğiz." şeklinde konuştu.

Yunusemre İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Durmuş Ali Erbil, Başkan Çerçi ile birlikte AKP'li belediye meclis üyelerinin de mazbatalarını verdi. CİHAN

Yunusemre Belediye Başkanı Çerçi, mazbatasını aldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×