YSK'dan "internet dolandırıcılığı" uyarısı

YSK Başkanı Güven, YSK'nın logosu ve uydurma bir daire başkanlığı adı kullanılarak seçmen bilgilerinin istendiği uyarısı yaptı.

YSK'dan
17 Mart 2015 Salı 00:00

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, yaptığı yazılı izahatda, bilhassa son birkaç gündür seçmen listelerinin askıya çıkarılmasını fırsat bilen fena niyetli kişilerin, YSK adına vatandaşların adres bilgilerinin kontrolüne yönelik e-posta gönderdiklerinin belirleme edildiğini bildirdi. 

Güven, izahatsında, "YSK'nın logosu ve asılsız bir daire başkanlığı ismi kullanılarak seçmenler yanıltılmaya ve 'ekteki' internet bağlantı adresine yönlendirilmektedir. Kurumumuzca seçmen bilgileri, e-posta yöntemi ile istek edilmemektedir. Bu sebeple bu e-postalara şeref edilmemesi, hiç bir bağlantıya tıklanmaması ciddiyet arz etmektedir" ifadesini kullandı. 

Seçmenlerin, yurtiçi yada yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını YSK'ya ilişkin  www.ysk.gov.tr internet adresinden sorgulayabileceklerine, 14-27 Mart içinde muhtarlıklardan askıya çıkarılan listelerden de denetim edebileceklerine gösteren Güven, bununla birlikte "444 9 975" numaralı davet merkezine ulaşıp kayıtlarının olup olmadığını öğrenebileceklerini, 7 Haziran 2015'te yapılacak 25. devir mebus umumi seçimi ile alakalı her çeşitli bilgiye ulaşabileceklerini bildirdi. 

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×