Yozgat’tan Suriye’lilere 120 bin TL’lik malzeme yardımı

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Beşir Derneği Yozgat ve Sorgun Temsilciliği tarafından ‘sana ihtiyacım var’ kampanyası kapsamında Suriye’li Müslümanlar için 120 bin TL değerinde malzeme yardımı toplandı.

Yozgat’tan Suriye’lilere 120 bin TL’lik malzeme yardımı
15 Nisan 2014 Salı 16:23

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Beşir Derneği Yozgat ve Sorgun Temsilciliği tarafından ‘sana ihtiyacım var’ kampanyası kapsamında Suriye’li Müslümanlar için 120 bin TL değerinde malzeme yardımı toplandı. İçerisinde çocuk maması, kuru gıdalar ve giysilerden oluşan malzemeler bir TIR’a yüklenerek Suriye’deki Müslümanlara ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Beşir Derneği Yozgat Temsilcisi Bekir Hazer yaptığı açıklamada, Beşir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin dünyanın 42 ülkesinde, Türkiye'de 237 temsilciliği ile Türkiye’nin en yaygın insanı yardım organizasyonu olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Suriye'deki insanlık dramına kayıtsız kalmayıp Müslümanlara yardım götürdüklerini söyleyen Hazer, "Suriye’de şu anda çok vahim bir zulüm yaşanıyor. Oradaki kardeşlerimiz belki dün sarraftı, çok zengindi ama bugün fakir durumuna düştüler. O yüzden oradaki kardeşlerimize bir kilo pirinç, bir kilo şeker, bir çorap gönderebilmişsek derneğimiz adına mutluluk duyarız." dedi. CİHAN

Yozgat’tan Suriye’lilere 120 bin TL’lik malzeme yardımı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×