Yozgat’tan Suriyeli sığınmacılara bir TIR dolusu yardım

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetini sürdüren Anadolu Kültür Eğitim Vakfı, Suriyeli sığınmacılara içerisinde halı, kilim, battaniye ve giyim malzemesi olan bir TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Yozgat’tan Suriyeli sığınmacılara bir TIR dolusu yardım
26 Aralık 2013 Perşembe 16:48

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetini sürdüren Anadolu Kültür Eğitim Vakfı, Suriyeli sığınmacılara içerisinde halı, kilim, battaniye ve giyim malzemesi olan bir TIR dolusu yardım malzemesi gönderdi. Yardımların Hatay Habib-i Neccar Kültür ve Eğitim Vakfı’na teslim edileceği, oradan da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı belirtildi.

Sorgun Anadolu Kültür Eğitim Vakfı binası önünde düzenlenen uğurlama törenine Kaymakam Levent Kılıç, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Müftüsü Fikret Ekinci, Muhtarlar Derneği Başkanı Mesut Kılıç ve vakıf üyeleri katıldı. Kaymakam Levent Kılıç, Sorgun’un çok yardımsever bir ilçe olduğunu, daha önce de Suriyeli sığınmacılara birçok yardımda bulunduğunu hatırlattı.
Kaymakam Kılıç "Bu soğuk kış gününde bizler buralarda sıcak yuvalarımızda otururken, oradaki insanlar belki de kendilerini ısıtacak bir battaniyeye, kalın bir giysiye, rahat bir yatağa muhtaç durumdalar. Bizler insan olarak bu kardeşlerimize yardım elimizi uzatmalıyız. Yapılan bu yardımlar Türk insanının ne kadar yardımsever olduğunu gösteriyor. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Sorgun Anadolu Kültür Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ali Demirdağ da dernek üyelerinin güzel bir çalışma örneği göstererek halı, kilim, battaniye, giyecek, yatak, yorgan ve buna benzer eşyalardan oluşan yardım malzemelerini, kısa sürede topladıklarını söyledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×