Yozgat Gençlik Merkezi yarıyıl tatilinde de öğrencilere hizmet verecek

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, yarıyıl tatil döneminde ‘Okumayı Seviyorum, Okurken Dinleniyorum’ projesi kapsamında farklı etkinlikler düzenleyerek öğrencilere hizmet verecek.

Yozgat Gençlik Merkezi yarıyıl tatilinde de öğrencilere hizmet verecek
22 Ocak 2014 Çarşamba 18:38

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, yarıyıl tatil döneminde ‘Okumayı Seviyorum, Okurken Dinleniyorum’ projesi kapsamında farklı etkinlikler düzenleyerek öğrencilere hizmet verecek.

Yozgat Gençlik Merkezi Müdürü Ali Sapmaz, yaptığı açıklamada, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Oğuzhan Güneşer’in direktifleri doğrultusunda öğrencilerin, yarıyıl tatilini dinlenerek ve eğlenerek geçirmeleri için gençlik merkezinin en güzel ortamı sunduğunu söyledi. Sapmaz, “Çocuklarımızın uzun bir eğitim maratonunun ardından eğlenebilecekleri ve eğlenirken öğrenecekleri güzel programları onlar için hazırladık. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi olarak, hep gençlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda ‘Okumayı Seviyorum, Okurken Dinleniyorum’ projesi ile her sabah saat 10.00’da kitap okuma etkinliğimiz devam edecek." dedi.

Gençlerin okumayı sevmesi, okuduklarını anlayarak okuması için rehber öğretmen gözetiminde programların düzenleneceğini söyleyen Sapmaz, "27 Ocak pazartesi günü ‘internet bahane kitap okumak şahane’ projesi kapsamında gençlerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması adına bir dizi etkinliklerimiz olacak. Rehber öğretmenin gözetiminde okuma teknikleri, hızlı okuma teknikleri gibi konularda da hem teorik hem pratik bilgiler verilerek kitap okuma sevdirilecek. Okunan kitaplar üzerinden yorumlar yapılarak çocukların yorum yapma kabiliyetleri artırılacak. Okunan kitaplar Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bastırmış olduğu milli ve manevi değerler öğretisi olan kitaplar olacak. Örnek kişi, örnek ahlak ana temamız olacak." diye konuştu.

İnternet konusunda da öğrencilerin bilgilendirileceğini söyleyen Sapmaz, "Gençlik liderlerimiz eşliğinde filitrelenmiş internet programında gençlere güvenli internet nasıl kullanılır, faydaları ve zararları pratik olarak verilecek. Okuma programının ardından animasyon ve çocukların seveceği filmlerle sinema keyfi ile neşeli dakikalar geçirecekler. Antrenörler eşliğinde farklı spor etkinlikleriyle farklı spor dallarını tatil boyunca çocuklarımız, nezih bir ortamda hem eğlenmiş hem spor yapmış hem de kitap okuma alışkanlığı kazanmış olacak. Biz de gençlik merkezi olarak, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmeleri konusunda katkı sağlamış olacağız. Farklı spor etkinlikleri ile stres atan öğrenciler eğlenirken, öğrenmeyi ve dinlenmeyi paylaşmayı, birlikteliğin güzelliklerini beraber yaşayacaklar. Bu vesile ile gençlerimizi sıcak bir ortamda vakit geçirmeye, tatillerini değerlendirmeleri için Gençlik Merkezi'ne bekliyoruz." şeklinde konuştu.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×