Yolsuzluk Karşıtı Eyleme Müdahale

İzmir'de toplanan bir grup, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile yaptığı iddia edilen telefon görüşmesi dün olduğu gibi bugünde protesto etti.

Yolsuzluk Karşıtı Eyleme Müdahale
27 Şubat 2014 Perşembe 00:28

Gruba, müdahalede elinde sopa bulunan sivil polislerinde olduğu görülürken 9 kişi gözaltına alındı.

Alsancak Plevne Bulvarında akşam toplanan grup, sloganlar atıp Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ileri sürülen telefon konuşmalarını ve Urla'da HDP ilçe binasının açılışı sırasında çıkan olayları protesto etti. Grup daha sonra Lozan Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Gruptakilerden bazıları, bankalar ve çevredeki iş yerlerine zarar verdi. Lozan Meydanı'nda trafiği iki yönlü olarak ulaşıma kapatan grup, burada etraftan topladıkları malzemelerle barikat kurdu. Burada oturma eylemi yaparak yolu kapatan grup, Basmane’de bulunan AK Parti İlçe binasına gitmek üzere tekrar harekete geçti. Gruba, bir süre sonra Çevik Kuvvet ekipleri müdahale etti. TOMA'lardan su sıkıldı. Eylemciler de polise taş attı.

ELİ SOPALI POLİSLER TEKRAR ORTAYA ÇIKTI

Bu arada, önceki eylemlerde gündeme gelen eli sopalı sivil polisler tekrar ortaya çıktı. Fuar içinden çıkan ve elinde sopa olduğu görülen sivil polis ekipleri desteğiyle yapılan müdahale sonucu dağılan göstericilerden bir kısmı Kıbrıs Şehitliği mevkiinde toplanmaya başladı. Müdahale sırasında 9 kişi gözaltına alındığı öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×