Yolsuzluk iddianamesi iade edildi

İstanbul merkezli 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında hazırlanan ve mahkemeye gönderilen ilk iddianame iade edildi.

Yolsuzluk iddianamesi iade edildi
24 Mart 2014 Pazartesi 17:33

İstanbul merkezli 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında hazırlanan ve mahkemeye gönderilen ilk iddianame iade edildi. İddianamede usul yönünden eksiklikler bulunduğu için iade edildiği belirtildi.

Yolsuzluk soruşturması kapsamında Fatih Belediyesi’ne yönelik bölümüyle ilgili 31 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmişti. 14 Mart’ta mahkemeye gönderilen iddianameyi inceleyen mahkeme iddianamenin iadesine karar verdi. Savcısına gönderilen iddianamede usul yönünden eksiklikler olduğu kaydedildi. Mahkeme, suçlamaların tam olarak belirtilmediğini belirtti.

Savcı Ekrem Aydıner tarafından hazırlanan iddianamede 31 şüphelinin yer aldığı belirtildi.
Şüphelilere 'rüşvet almak-vermek, yetkili olmadığı halde menfaat temin etmek' suçlamaları yöneltiliyor.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de aralarında bulunduğu 100 kişi hakkında ise takipsizlik verilmişti.

Savcı Celal Kara tarafından Fatih Belediyesi’ne yönelik soruşturmada 17 Aralık’ta operasyon yapılmıştı. Operasyonun ardından 10 kişi tutuklanmıştı. Ancak operasyondan bir süre sonra önce dosyaya yeni savcılar görevlendirildi. Sonra da ilk savcı Celal Kara dosyadan alınmıştı. Bir süre sonra da tüm sanıklar tahliye edilmişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×