Yılın öğretmenine başarı belgesi verildi

Şırnak’ta yılın öğretmeni seçilen Pınar Demiray, Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Yılın öğretmenine başarı belgesi verildi
07 Ocak 2014 Salı 12:18

Şırnak’ta yılın öğretmeni seçilen Pınar Demiray, Silopi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

24 Kasım’da Ankara’da Şırnak’ı temsilen Cumhurbaşkanı Abdullah ile görüşen Pınar Demiray, Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. Konu hakkında açıklamada bulunan Silopi İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirin Arslan, Okullarında başarı gösteren her öğretmene mutlaka gereken ilginin verileceğini söyledi. Pınar Demiray’ın yurt dışında Türkiye’yi, Türkiye içinde ise Şırnak’ı başarılı bir şekilde temsil ettiğini söyleyen Müdür Arslan, “Pınar Hanım yurt dışında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etti ve önemli dereceler aldı. Ayrıca kendi okulunda başarılı öğrenciler yetiştirdi. Bu yüzden Sayın kaymakamımızın onayı ile kendisine başarı belgesini verdik. Bundan sonra kendisine başarıların devamını dileriz.” dedi.

Kendisine bu onuru layık gören herkese teşekkür eden öğretmen Pınar Demiray, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Şirin Arslan, 2012 Kasım ayında Güney Kore'de göstermiş olduğum başarıdan ötürü bu başarı belgesini verdiler. Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım'da Ankara'da seçilen öğretmenler için gönderdikleri ödüllendirmenin ve bu hususta diğer meslektaşlarımıza örnek olması için yapılacak olan çalışmaların öğretmen yetiştirme ve geliştirme açısından büyük bir önem arz etmekte olduğunu bildirdiler. Bir an önce bu çalışmalara başlamak gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda milli eğitimin tüm çalışmalarına gönüllü olarak destek vereceğimi bildiririm. Burada aynı kaderi paylaştığımız tüm öğretmenlerin başarılı ve kutsal olduğuna inanıyorum. Onların sesini duyurabilmek ve sıkıntılarımızı giderebilmek adına elimdeki tüm imkanları kullanacağım.” diye konuştu.

Başarılı öğretmen Pınar Demiray, yurtiçi ve yurt dışında göstermiş olduğu başarılarından dolayı Şırnak’ta yılın öğretmeni seçilerek Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Çankaya Köşkünde verilen resepsiyona katılmıştı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×