'Yıldızlar Kaybolmasın' projesi ile genç yetenekler spora kazandırıldı

Kars Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Destekleme Projesi (SODES) 'Yıldızlar Kaybolmasın' sona erdi.

'Yıldızlar Kaybolmasın' projesi ile genç yetenekler spora kazandırıldı
18 Ocak 2014 Cumartesi 14:08

Kars Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Sosyal Destekleme Projesi (SODES) 'Yıldızlar Kaybolmasın' sona erdi. Proje ile 10'larca genç yetenek keşfedilerek spora kazandırıldı.

Kafkas Üniversitesi Necati Kaya spor salonunda gerçekleştirilen kapanış programına Kars Valisi Eyüp Tepe, AKP Milletvekili Ahmet Aslan, AKP’li Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Köylü, Kars Ardahan Barosu Başkanı Av. İbrahim Baştimar ve İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda Doğu Anadolu iller arası halk oyunları yarışmasında bölge birinciliğini elde eden ‘SODES Yıldızlar Kaybolmasın’ halk oyunu ekibi Kafkas oyunları gösterisi sundu. Programda konuşan İl Emniyet Müdürü Çakmak, 2011-2013 yılları arasında 2 SODES projesi ile hayat bulan proje sayesinde 13 farklı branşta düzenlenen kurslarda 1599 öğrenciye ulaşıldığını ifade etti.

Çakmak konuşmasında proje sayesinde, sosyoekonomik durumu nedeniyle kültür, sanat ve sportif faaliyetlerden faydalanamayan ancak sporu ve sanatı seven çocukların sağlıklı, ülkesini ve milletini seven yanı sıra ülkesini yurt içi ve yurt dışında temsil edebilecek şekilde yetiştirildiğini söyledi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri sırasıyla, boks branşında Avrupa 2'cisi ve Türkiye 1’incisi Tuğrulhan Erdemir ve Avrupa 3. ve Türkiye 3’üncüsü Zeynep Gönç ve diğer sporculara plaketlerini verdi.

Program düzenlenen kokteyl ile sona erdi. CİHAN

'Yıldızlar Kaybolmasın' projesi ile genç yetenekler spora kazandırıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×