Yıldız: Lokantacıların sorunlarına çözüm olmak için adayım

Lokantacılar Odası başkan adayı Latif Yıldız, mevcut yönetimin lokantacıların sorunlarına çözüm bulamadığını ileri sürerek, “Oturmaya değil, sektörün sorunlarına çözüm bulan bir yönetim anlayışıyla göreve talibiz.

Yıldız: Lokantacıların sorunlarına çözüm olmak için adayım
18 Ocak 2014 Cumartesi 13:08

Lokantacılar Odası başkan adayı Latif Yıldız, mevcut yönetimin lokantacıların sorunlarına çözüm bulamadığını ileri sürerek, “Oturmaya değil, sektörün sorunlarına çözüm bulan bir yönetim anlayışıyla göreve talibiz.” dedi.

Kalkınmış illerin gelişmişliğini bölgenin kolektif akıl ve sivil inisiyatif bilincine bağlayan Latif Yıldız, “Gerek siyasal ve sosyal alanda, gerekse de temsiliyet noktasında her zaman dibe vuran ilimizdeki ortak akıl mantığı bilinen dernekçi zihniyette cereyan etmektedir. Bir lokomotif güç olması gereken Esnaf Odaları Birliği de bu olumsuz tablonun arasında yıllardır sessiz seyirci rolünü oynamaktadır. Lokantacılık sektöründe hakim olan problemleri yıllardır bu camia içerisinde bulunan bir işletmeci olarak yakından müşahede etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

“Ben ve benim gibi düşünen arkadaşlarımla birlikte liderlik sultasında koltuk sevdasıyla yanan bu zihniyeti devirmek için bu önemli göreve talibiz.” diyen Yıldız şöyle konuştu: “Lokantacılar cenazesinde, düğününde yalnız bırakılan bu büyük camiayı hak ettiği noktaya taşımak için ruhsatsız ve oda kaydı bulunmayan sahte lokantacılara 'dur' demek için buradayım. İstişare geleneğinden yoksun 'aidat odacılığı' yapanlara 'artık yeter' demek adına bu ulvi göreve adayım. Ekibimle birlikte yaptığım incelemelerde mevcut oda yönetiminin bir tek icraatından memnun olan işletme sahiplerine rastlamadım. Ortada hiçbir çalışmanın yapılmadığını sürekli bizlere aksettiren lokantacılar, korsanlarla mücadele noktasında okey masalarında kafa yoran temsilcilerinin bu göreve layık olmadığını her fırsatta bize intikal ettirdiler. Lokantacıların feryatlarını noktalamak için bu göreve talibim.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×