Yıldırımhanlı 2 öğrenci Anafen'in sınavında 500 tam puan aldı

Mersin'de Fem-Anafen Dershaneleri tarafından düzenlenen ve 50 bin öğrencinin katıldığı ‘Başarı Tespit Sınavı’nda Yıldırımhan Ali Yükselgüngör Ortaokulu'nun 2 öğrencisi tüm soruları doğru cevaplandırdı.

Yıldırımhanlı 2 öğrenci Anafen'in sınavında 500 tam puan aldı
21 Ocak 2014 Salı 15:48

Mersin'de Fem-Anafen Dershaneleri tarafından düzenlenen ve 50 bin öğrencinin katıldığı ‘Başarı Tespit Sınavı’nda Yıldırımhan Ali Yükselgüngör Ortaokulu'nun 2 öğrencisi tüm soruları doğru cevaplandırdı. Aynı sınavda 3 öğrenci ise sadece bir yanlış yaptı.

Okul Müdürü Ahmet Özel, Anafen Dershaneleri tarafından yapılan sınavda 6. sınıf öğrencilerinden Hilal Yıldız ile 7. sınıf öğrencilerinden Rana Cimşir’in tüm soruları doğru yaparak 500 tam puan aldığını belirtti. Aynı sınavda 5. sınıf öğrencilerinden Beyza Yücel, 6. sınıf öğrencilerinden Beyzanur Coşkun ve Sude Gül'ünde bir yanlış yaparak dereceye giren isimlerden olduğunu ifade eden Özel, öğrencilerinin bu başarı ile hem ailelerine hem de okullarına mutluluk yaşattığını kaydetti. Okullarının Mersin'de yıllardır başarılarıyla marka haline geldiğini vurgulayan Özel, "Öğretmen ve idareci kadrosu, kaliteye endeksli sistem ile okul-öğrenci-aile diyalogu bu başarıyı getirdi." dedi.

Öğrencilerden Rana Cimşir ise sınavda başarılı olmasının en önemli nedeninin planlı çalışmak, dershane ve okul öğretmenlerinin takibine uymaktan geçtiğini kaydetti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×