Yıldırım: Köpek ölümlerinin Uşak OSB yönetimimizle alâkası yok

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, bölgede meydana gelen köpek ölümleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldırım: Köpek ölümlerinin Uşak OSB yönetimimizle alâkası yok
12 Aralık 2013 Perşembe 14:03

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, bölgede meydana gelen köpek ölümleri hakkında açıklamalarda bulundu. Yıldırım, şunları kaydetti: "10 Aralık 2013 tarihinde, saat 21.00 civarlarında Uşak OSB 2. bölgede rutin devriye görevini yapan bölge müdürlüğü nöbetçimiz, yol kenarında köpek ölülerini görüyor ve konuyla ilgili birim amirine bilgi veriyor. Köpekler, 2. bölgede farklı yerlerde vurulmuş olarak bulunmuş. UOSB’de 11 bin civarında çalışan var ve çalışanların sağlığının korunması için köpek ölüleri, personelimiz tarafından gömüldü. Köpekleri kimin ne amaçla öldürdüğünü bilemiyoruz. Jandarmayla yaptığımız görüşmede, onlar da bu konudan haberleri olmadığını ve herhangi bir ihbar almadıklarını söyledi. Bu üzücü olayın, OSB yönetimimizle bir alâkası yoktur. Bu insanlık suçunu işleyenleri esefle kınıyoruz. Civar yerleşim alanlarından bazen köpek getirerek bölgemiz içine bırakıyorlar. Bu birkaç kez güvenlik görevlisi arkadaşlarımız tarafından tespit edilerek engellenmiştir ancak personelimizin 644 hektar alan üzerine kurulu bölgenin her yerine yetişmeleri mümkün değildir." dedi.

Sokak köpeklerini barındırmak ve korumak amacıyla kendi işletmesinin önüne, çalışanlarıyla birlikte barınak yaptıklarını anlatan Yıldırım, "Bu barınakta birkaç sokak köpeğinin ve kendi köpeklerimizin bakımını ve beslenmesini sağlamaya çalışıyoruz. Birkaç sanayicimizin de buna benzer barınaklar kurduğunu şahsen biliyorum. Bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum." dedi. CİHAN

Yıldırım: Köpek ölümlerinin Uşak OSB yönetimimizle alâkası yok


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×