Yıldırım, Konak’taki Bahribaba şantiyesinde incelemelerde bulundu

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, Konak’taki Bahribaba şantiyesinde incelemelerde bulundu.

Yıldırım, Konak’taki Bahribaba şantiyesinde incelemelerde bulundu
17 Ocak 2014 Cuma 17:38

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, Konak’taki Bahribaba şantiyesinde incelemelerde bulundu. Baret ve çizme giyen Yıldırım, Konak tünellerinin Bahri Baba girişinde Karayolları Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloğlu’ndan bilgi aldı.

Yıldırım, yaptığı durum değerlendirmesinde, “Konak'tan Yeşildere'ye trafiğin verilmesi ve tünellerin tamamlanmasıyla şehir içi trafiğinin Konak Meydanı'ndan Alsancak'a, Körfez'e girmeden direkt arka yola aktarılacak. Böylece İzmir'in kalbi sayılan bölge tamamen rahatlamış olacak. Biraz daha hızlandırmamız lazım. Sene sonu geç. Yüzde 60 seviyesinde şu anda. Zemin şartlarına bağlı olarak buradaki çalışmalar bazen hızlanıyor, bazen yavaşlıyor. Zeminin sıkıntılı olduğunu biliyoruz. O yüzden de itinalı, gerekli emniyet tedbirlerini alarak çalışmalar sürdürülüyor.” dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Yıldırım, yıllardır tamamlanamayan İzmir Metrosu hakkında da "İzmir'de metro çalışmamız yok. Hızlı tren yapıyoruz, metro çalışması yapmıyoruz. Hızlı tren için ne gerekiyorsa yapılıyor. Kaynak problemi yok. Şu anda belediyenin yaptığı Üçyol - Üçkuyular metro çalışması var. Onun dışında metro çalışması hatırlamıyorum. Uzun süredir devam eden bir iş. Ne zaman bitecek onu da bilmiyorum. Proje hakkında fazla bilgimiz yok." ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım daha sonra beraberindekilerle Karayolları'nın Balıklıova Şantiyesi’nde incelemelerde bulundu. Yol çalışmaları hakkında bilgi alan Yıldırım, “Daha önce bu yol bir buçuk saat sürüyordu ve virajdan dolayı vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyordu. Çalışmaların yüzde 60’ı bitmiş durumda. Çalışmalar bittiğinde süre 45 dakikaya düşecek. İzmir’e hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Yıldırım, partisinin ilçe adaylarının henüz belli olmadığını, adayların önümüzdeki hafta sonu açıklanacağını söyledi. Yıldırım, buradaki incelemeleri sonrası Mordoğan’a geçti. Yıldırım burada vatandaşlarla kahvehanede çay içti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×