Yıl boyunca yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi

Bitlis Özel Reşat Kazancı İlk ve Orta Okulu tarafından okulda yıl boyunca yapılan etkinlik ve yarışmalara katılım gösterip dereceye giren öğrenciler için ödül töreni ve Kutlu Doğum programı düzenledi.Okulun konferans salonunda düzenlenen...

Yıl boyunca yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
08 Mayıs 2014 Perşembe 09:58

Bitlis Özel Reşat Kazancı İlk ve Orta Okulu tarafından okulda yıl boyunca yapılan etkinlik ve yarışmalara katılım gösterip dereceye giren öğrenciler için ödül töreni ve Kutlu Doğum programı düzenledi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen program öğrencilerin bir yıl boyunca harçlıklarından biriktirerek su sıkıntısı yaşayan Nijerya’da kardeşleri için açtıkları su kuyusunun içerdiği slayt gösterisiyle başladı.

Bitlis Özel Reşat Kazancı İlk ve Orta Okulu Okul Müdürü Nazdar Giriş, yıl boyunca gerçekleştirdikleri etkinliklerde dereceye giren ve ödüllerini alan öğrencilerin bir kez daha ödüllendirilmesi amacıyla düzenlediğini söyledi. Gerek Kutlu Doğum gerekse diğer vesilelerle düzenlenen etkinlik ve yarışmalarda asıl hedeflerinin öğrencilere Peygamber Efendimizin (sav) hayatını anlatma ve anlattırma ve güzel ahlakını aşılama olduğunu kaydeden Giriş, “Yıl içerisinde düzenlediğimiz etkinliklerle öğrencilerimize hep Peygamber Efendimizin güzel ahlakını aşılamayı hedefledik. Bu vesile ile olaya bakıldığında yapılan etkinlikler sadece bir aracı olmuş ve hedefine ulaşmıştır. Bu gecede bizlerin toplanmasının asıl nedeni hem öğrencilerimizin bu güzel etkinliğini izlemek hem de öğrencilerimizi güzel ahlak ve davranışlarından ötürü ve başarılarından ötürü bir kez daha ödüllendirmektir.” diye konuştu.

Öğrenci ve velilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlik daha sonra şiir dinletisi ve semazen gösterileriyle devam etti. Peygamber Efendimiz (sav) sünnetleriyle devam eden etkinlikte ayrıca Bitlis’e gelen sahabelerin hayatlarının anlatıldığı skeç de yer aldı. Büyük beğeni toplayan skeçte öğrenciler Bitlis’e gelen sahabelerin hayatını tek tek anlatarak katılımcılardan büyük alkış aldı. Programın sonunda ise yıl boyunca yapılan yarışma ve etkinliklerde dereceye giren öğrenciler bir kez daha ödüllendirildi. CİHAN

Yıl boyunca yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×