YGS Türkiye 1.'si Malatya Fem’den

Malatya FEM Dershanesi öğrencilerinden Oğuz Türkyılmaz, YGS Türkiye birincisi oldu. Oğuz Türkyılmaz, birinci olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

YGS Türkiye 1.'si Malatya Fem’den
29 Mart 2014 Cumartesi 19:58

Malatya FEM Dershanesi öğrencilerinden Oğuz Türkyılmaz, YGS Türkiye birincisi oldu. Oğuz Türkyılmaz, birinci olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Türkyılmaz, "Malatya Fen Lisesi beni ilk 100’e sokabilecek kapasitedeydi ama birinci yapan etkenin dershanem olduğunu düşünüyorum." dedi.

    Disiplinli bir çalışma ile başarının geldiğine inandığını belirten Türkyılmaz, bundan sonraki hedefinin LYS’de de iyi bir derece elde ederek hedeflediği bölüme girmek olduğunu ifade etti. Başarısında Malatya Fen Lisesi’ndeki öğretmenleri kadar Fem Dershanesi’ndeki hocalarının da etkisi olduğunu kaydeden Türkyılmaz, “Bütün öğretmenlerimin üzerimde çok emeği var. Malatya Fen Lisesi beni ilk 100’e sokabilecek kapasitedeydi ama beni birinci yapan etkenin dershane olduğunu düşünüyorum. Dershanelerin kapanmasını da doğru bulmuyorum. Herkesin burada bir emeği var. Bu emek boşa gitsin istemem. Okulların da tabiî ki katkısı çok büyük ama bence birinci yapan dershanedir.” şeklinde konuştu.

    Tıp fakültesi okumak istediğini anlatan Türkyılmaz, “Hacettepe Üniversitesi’nde tıp fakültesini okumayı hedefliyorum. Doktor olmayı istiyorum. Sabahları okula gitmeden etüt yapıyordum. Başarılın formülü tabiî ki düzenli ve disiplinli çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

    Emekli öğretmen olan anne Türkan Türkyılmaz, bu dereceyi duyunca çok mutlu olduklarını söyledi. Oğlunun düzenli çalıştığını anlatan anne Türkyılmaz, “Tabiki düzenli çalıştı. Bu başarıda okul, dershane ve bizim katkılarımız da oldu. Oğlum ortaokulda da Türkiye derecesi yapmıştı. Şimdiki derecesini öğrenince çok duygulandık. Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın. Gönlümüzden geçiyordu ama yinede şüpheleniyorduk, çok duygulandık.” diye konuştu.

    Baba Bayram Türkyılmaz da çocuğunun mutluluğunu paylaştı. CİHAN

YGS Türkiye 1.'si Malatya Fem’den


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×