Yetkilerinizi'de Kısıtlayın

'Artık işimize yaramayacak’ diyerek bilgisayar parçalarını çöpe attılar

Yetkilerinizi'de Kısıtlayın
09 Şubat 2014 Pazar 14:42

Kendilerine 3H Hareketi (Hürriyet, Hukuk, Hoşgörü) adını veren bir grup, Galatasaray Meydanı’nda yaptığı açıklamayla, yeni internet düzenlemesini protesto etti. 

Yaklaşık 15 kişilik grup, saat 11.00 sıralarında yeni internet düzenlemesini protesto etmek için, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı. Beraberlerinde monitör, klavye gibi bilgisayar parçaları getiren eylemcileri polis, Taksim Meydanı’nda açıklama yapmanın yasak olduğu yönünde uyardı. Bunun üzerine eylemciler, ellerinde bilgisayar parçalarıyla birlikte Galatasaray Meydanı’na yürüdü. “Yetkinizi sansürleyin’, ‘1..2..3.. TİB’ yazılı dövizler taşıyan eylemciler adına basın açıklamasını okuyan Barış Ertürk, yasanın açıkça temel hak ve hürriyetlerin ihlali anlamına geldiğini belirterek, “Söz konusu internet yasasıyla beraber, artık hakim de hükümettir, savcı da hükümettir, mahkeme de hükümettir. Zira internet siteleri, mahkeme kararı olmadan, istenilen kullanıcının profili, hangi sitelere girdiğine kadar ayrıntılı tüm bilgileri anında görüntülenebilecektir. Bunlar apaçık özel hayatın gizliliğini ihlal eden uygulamalardır” dedi. 

Ertürk, yasanın İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından titizlikle incelenmesi gerektiğini söyledi. 

BİLGİSAYAR PARÇALARINI ÇÖPE ATTILAR

Açıklamanın ardından eylemciler, ‘artık işimize yaramayacak’ diyerek yanlarında getirdikleri bilgisayar parçalarını çöpe attı. Eylemcilerin çöpe attığı parçaları yakında bulunan bir eskici de el arabasına yükleyerek satmaya götürdü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×