Yetiştirme yurdunda tanıştılar, hayatlarını birleştirdiler

Sakarya'da farklı yetiştirme yurtlarında kalırken tanışıp birbirlerini seven Serdar Yalçın (23) ve Leyla Aylin Çarboğa (20) hayatlarını birleştirdi. Çifti, mutlu günlerinde yurtta benzer kaderi paylaştıkları arkadaşları ile baba gibi...

Yetiştirme yurdunda tanıştılar, hayatlarını birleştirdiler
22 Haziran 2014 Pazar 14:28

Sakarya'da farklı yetiştirme yurtlarında kalırken tanışıp birbirlerini seven Serdar Yalçın (23) ve Leyla Aylin Çarboğa (20) hayatlarını birleştirdi. Çifti, mutlu günlerinde yurtta benzer kaderi paylaştıkları arkadaşları ile baba gibi gördükleri eski yurt müdürü yalnız bırakmadı.

Yalçın ve Çarboğa çifti, Sakarya'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı farklı yurtlarda kalırken çocukluk döneminde tanıştı. Düzenlenen etkinliklerde bir araya gelen Çarboğa ve Yalçın, zamanla birbirlerini sevdi. Serdar Yalçın 6 yıl önce sosyal ekonomik destekle annesinin yanına döndü. Çarboğa ise 3 yıl önce Eskişehir'deki yetiştirme yurduna nakledildi. Eğitimini tamamladıktan sonra yurttan ayrılan Çarboğa, Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde çocuk eğiticisi olarak göreve başladı. Yalçın ise Sakarya'da Tank Palet Fabrikası'nda işe girdi.

Farklı şehirlerde olmalarına rağmen görüşmeye devam eden Çarboğa ve Yalçın, hayatlarını birleştirme kararı aldı. Çift, Sapanca ilçesindeki bir restoranda düzenlenen törenle dünyaevine girdi. İşletme, çiftten salon ücreti talep etmedi.

Çiftin nikah şahitliğini Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gür ile Serdar Yalçın'ın yurtta kaldığı dönemde müdürü olan ve baba olarak gördüğü Cafer Tayyar Iğdır yaptı.

Leyla Aylin Çarboğa, eşiyle yurtta kaldığı dönemde tanıştığını belirterek, "Yurtta tanıştık. Ben kız yetiştirmede o erkek yetiştirmede kalıyordu. Katıldığımız yemeklerde tanıştık. Aynı kaderleri paylaştık. Belki de o yüzden beraberiz. İyi ki onunlayım. Seviyorum. Güzel bir başlangıç oldu. İnşallah güzel biter. Mutluyuz." dedi.

Serdar Yalçın ise benzer kaderi paylaştıkları sevdiği insanla hayatını birleştirdiği için çok mutlu olduğunu söyledi. Eşiyle yurtta kaldığı dönemde düzenlenen programlarda tanıştığını anlatan Yalçın, şunları söyledi: "Kendisi tiyatroda oynuyordu. Orada gördüm, beğendim. Kendisiyle görüşmeye başladım. Ayrı yurtlardaydık. Davetler, yemekler oluyordu. Kendisi tiyatroda oynadığı için görüşüyorduk. Kendisi Eskişehir'e gitti, okumaya. Şimdi çok mutluyuz."

Düğünlerinde yurt arkadaşlarının mutlu günlerinde yanlarında olmasına çok sevindiğini kaydeden Yalçın, "Arkadaşlarımızla kardeş gibiyiz. Kardeşten de öteyiz. Çünkü aynı kaderi paylaşıyoruz. Eski yurt müdürümüz de çok yardımcı oldu. Her şeyde yardımcı oldu bize. Yurttan çıkalı 6 sene oldu. Hala yardım ediyor. Babalık yapıyor bize. Yurttan her çıkan çocuğa bunu yapar biliyorum. Çünkü herkes onu baba olarak görüyor." diye konuştu. CİHAN

Yetiştirme yurdunda tanıştılar, hayatlarını birleştirdiler


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×