'Yetenek Sizsiniz' yarışmasının finalistinden bir buçuk aydır haber alınamıyor

Kütahya’nın Simav ilçesinden, 2010 yılında “Yetenek Sizsiniz” adlı yarışmasının finalisti olan 'Fırıldak Mustafa' lakaplı Mustafa Erden’den(38) 6 Mayıs'tan beri haber alınamıyor. Mustafa Erden, gözlerini kendi ekseni etrafında fırıldak...

'Yetenek Sizsiniz' yarışmasının finalistinden bir buçuk aydır haber alınamıyor
17 Haziran 2014 Salı 17:08

Kütahya’nın Simav ilçesinden, 2010 yılında “Yetenek Sizsiniz” adlı yarışmasının finalisti olan 'Fırıldak Mustafa' lakaplı Mustafa Erden’den(38) 6 Mayıs'tan beri haber alınamıyor.

Mustafa Erden, gözlerini kendi ekseni etrafında fırıldak gibi çevirdiği ve bir plastik leğen içerisinde iki madeni parayı ters yönde saatlerce döndürebildiği için çevresi tarafından 'Fırıldak Mustafa' olarak tanınıyor. 'Yetenek Sizsiziniz' programında finale kadar yükselmiş ve elenmişti. O dönemde matematik alanında kendisine sorulan zor sorulara anında cevap verebilmesi ve zekası nedeniyle "Yağmur Adam" lakabı da takılmıştı.

Bir işi olduğunu söyleyip, 6 Mayıs tarihinde saat 18.00 sıralarında Kekliktepe Mahallesi, İsmail Hakkı Yıldırım Caddesi'ndeki evinden ayrılan Mustafa Erden'in ailesi oğullarının gece boyunca eve gelmemesi ve telefonlarına cevap vermemesi üzerine savcılığa kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Evlatlarının yaşamından umutlarını kesmediklerini dile getiren Fadime Erden, "Ailenin en küçüğü olan evladımızdan 6 Mayıs'tan itibaren haber alamıyoruz. Cep telefonunun da yanında olduğunu biliyoruz. Ancak hala kapalı. Mustafa hiç böyle yapmazdı. Hayatından endişe ediyoruz, Mustafa'mı görenlerin veya izine rastlayanların polise veya Simav Belediyesi'nin 0 274 513 70 06 numaralı (10 hatlı) telefonuna haber vermelerini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Bir gün çıkıp geleceği günü beklediklerini dile getiren acılı baba Mehmet ile gözü yaşlı annesi Fadime Erden, "Her gün resimlerine bakıp göz yaşı döküyoruz. Oğlum Mustafa'nın kimseye bir zararı dokunmazdı. Kendi halinde bir yaşam tarzı vardı. Bir yere gideceği zaman bize mutlaka haber verirdi. 6 Mayıs günü de akşam saatlerinde eve geldi.. "Anne benim bir işim var. Onu görüp geleceğim" diye evden ayrıldı. O saatten sonra kendisinden bir daha haber alamadık. Hayatından endişe ediyoruz. Cumhuriyet Savcılığı'na, polis ve jandarmaya bildirdik. Tüm aramalara rağmen izine rastlanmadı. Mustafa'mı gören varsa Allah aşkına bize bildirsin." dedi.

CİHAN

'Yetenek Sizsiniz' yarışmasının finalistinden bir buçuk aydır haber alınamıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×