Yeşil Bursa nefes kesti

Sezonun ilk toprak randevusu Oyak Renault 39. Yeşil Bursa Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin birinciliği ile sonuçlandı.Kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Crown Plaza...

Yeşil Bursa nefes kesti
15 Haziran 2014 Pazar 22:08

Sezonun ilk toprak randevusu Oyak Renault 39. Yeşil Bursa Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin birinciliği ile sonuçlandı.

Kısa adı BOSSEK olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Crown Plaza Bursa, Dyo Boyaları, Ströer Kentvizyon ve Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ile organize edilenOyak Renault 39.Yeşil Bursa Rallisi, 14-15 Haziran tarihlerinde Uludağ eteklerinde yer alan 10 özel etapta koşuldu.

Baştan sona büyük çekişmeye ve heyecana sahne olan zorlu ralliyi, son özel etaplarda yaptığı atak ile 6.1 saniye farkla Castrol Ford Team T

Türkiye ekibi Murat Bostancı-Onur Vatansever kazandı. Yarışın genel klasman ikinciliğini Tok Sport WRT adına MINI JCW RRC ile yarışan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi elde ederken, üçüncülük yine yanı takımdan Burak Çukurova-Ünal Tezel’in oldu. Bu yarış öncesinde sadece 0,2 puan farkla şampiyonada lider durumda yer alan Avcı, bu zaferle liderliğini korudu.

Yarışın N4 sınıfı birinciliğini Tok Sport WRT adına Mitsubishi Lancer EVO X ile yarışan genç ekip Yiğit Timur-Emir Şahin elde ederken, RC3 sınıfında Pegasus Racing adına Fiat Punto S1600 ile yarışan Murat Soyçopur-Bora Yılmaz birinciliğin sahibi oldu. RC4 sınıfı ve İki Çeker klasmanı birinciliklerini Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu kazanırken, Genç Pilotlar Birinciliği’ni de aynı takımdanÜmitcan Özdemir elde etti. 2 günü süren zorlu rallinin Kadın Pilotlar Birincisi Mitsubishi Lancer EVO IX ile son 2 yılın Türkiye Kadınlar BirincisiSimin Bıçakcıoğlu olurken, Kadın co-pilotlar birincisi Bonus Unifree Parkur Racing’den Ercan Kazaz ile yarışanEmire Cantürk, genç co-pilotlar birincisi Kerim Tar ile yarışan Kutay Ertuğrul oldular.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×