Yerli yapım animasyon Niloya'dan uluslararası başarı

Senaryosundan, seslendirmesine 30 kişilik bir ekip tarafından Türkiye’de hazırlanan ve küçük bir kızın maceralarını anlatan çizgi dizi Niloya; Amerika, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya ve Rusya’dan Winx Club, Cindy, Barbie, Mickey Mouse gibi u.

Yerli yapım animasyon Niloya'dan uluslararası başarı
28 Ocak 2014 Salı 17:28

Senaryosundan, seslendirmesine 30 kişilik bir ekip tarafından Türkiye’de hazırlanan ve küçük bir kızın maceralarını anlatan çizgi dizi Niloya; Amerika, İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa, İtalya ve Rusya’dan Winx Club, Cindy, Barbie, Mickey Mouse gibi uluslararası tanınmış karakterlerin bulunduğu trend lisans kategorisine girmeyi başardı. Niloya, böylece Türkiye’nin uluslararası pazara açılan ilk animasyon çizgi film karakteri oldu.

Türkiye'de televizyon ekranlarına 11 Ocak'ta merhaba diyen Niloya, Uluslararası Nürenberg Oyuncak Fuarı'nın trend lisans kategorisine girdi. Almanya’nın Nürenberg şehrinde her yıl düzenlenen fuara 60’ı aşkın ülkeden 2 bin 800 firma katılıyor. 100’ü aşkın ülkeden 72 bin 500 profesyonelin ziyaret ettiği dünyanın en büyük oyuncak fuarında, 1 milyonun üzerinde ürün sergileniyor.

Çizgi film karakteri Niloya nehir kenarında, neşeli kuşların şarkı söylediği şirin bir kasabada yaşıyor. Sevgi dolu kalbiyle oluşturduğu dünyasında, samimiyet, sıcaklık, aile ve kültürel değerlerimizin hayat kaynağı. Bayram, düğün, doğruluk, sabır, sorumluluk, işbirliği ve zamanı planlama gibi her gün farklı temalarla ekrana gelen Niloya, elbette tek başına değil. En yakın dostu Tospik, arkadaşı Mete, dedesi, abisi, annesi, babası ve babaannesi Niloya’ya eşlik ediyor. Niloya’nın modern dünyadan kopuk olmayan, ancak şehir hayatından uzakta bir kasabada geniş ve sıcak bir ailesi var.
CİHAN

Yerli yapım animasyon Niloya'dan uluslararası başarı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×