Yerköy’de vatandaşlara kitap hediye edildi

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Dr.

Yerköy’de vatandaşlara kitap hediye edildi
19 Ocak 2014 Pazar 13:53

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyet gösteren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Dr. Ali Şakir Ergin’in 'Gönül Ufkunda Bir Şeyh Bir Şeyhzâde' isimli kitabını vatandaşlara hediye etti.

Dernek Başkanı Bahattin Karabulut, kitapta, Yozgat’ın manevi mimarlarından olan Şeyhzâde Ahmet Efendi ve onun hocası Dedikhasanlı Şakir Efendi'nin hayatının anlatıldığını söyledi. Karabulut, "Ahmet Şevki Ergin Hocaefendi'nin ismiyle Yozgat merkezde kurulan AŞK Vakfı her yıl hocaefendinin vefat yıl dönümünde çeşitli etkinliklere imza atıyor. Bu yıl yine düzenlenen mevlid programının yanında Ahmet Efendi ve onun hocasının hayatının anlatıldığı bir kitap basıldı. Biz de bu kitaptan ücret mukabili temin ederek Yerköy ilçemizdeki vatandaşlarımıza dağıttık. Umarım manevi mimarlarımızın hayatının anlatıldığı bu kitap vatandaşlarımızın gönül dünyasına katkı sağlar." dedi.

İnsanların gönül ufkunda iz bırakacak böyle bir eseri Yerköy’de vatandaşlarla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Karabulut, önümüzdeki günlerde bu tarz etkinliklere devam edeceklerini ifade etti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×