Yerde bulduğu nüfus cüzdanına fotoğrafını yapıştırdı, 2 yıl kullandı

Diyarbakır’da çeşitli suçlardan aranan bir kişi polis takibinden kurtulmak için yerde bulduğu bir nüfus cüzdanına fotoğrafını yapıştırarak yıllarca kulandı.

Yerde bulduğu nüfus cüzdanına fotoğrafını yapıştırdı, 2 yıl kullandı
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:53

Diyarbakır’da çeşitli suçlardan aranan bir kişi polis takibinden kurtulmak için yerde bulduğu bir nüfus cüzdanına fotoğrafını yapıştırarak yıllarca kulandı. Aranan şahıslar listesinde ismi bulunan S.Ö., sosyal paylaşım sitesine koyduğu fotoğrafın nüfus cüzdanındakiyle aynı olmadığı anlaşılınca polis tarafından yakalandı. S.Ö., hakkında resmi belgede sahtecilik suçundan dava açıldı.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır’da çeşitli suçlardan aranan, kasten yaralama ve konut dokunulmazlığı ihlal etme suçlarından dolayı da yakalaması bulunan S.Ö(31) yakayı ele vermemek için ilginç bir yola başvurdu. S.Ö.,yerde bulduğu Ü.D (25) isimli vatandaşa ait nüfus cüzdanına fotoğrafını yapıştırarak 2 yıla yakın polisten takibinden kurtuldu. Polisin şans eseri bir işyerinde yaptığı kimlik kontrolünde yakaladığı S.Ö’nün nüfus cüzdanındaki fotoğrafı ile sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki fotoğrafının farklı olduğu tespit edildi. Bunun üzerine nüfus cüzdanı üzerinde yapılan incelemede cüzdanın tamamen sahte olduğu anlaşıldı. Hakkında düzenlenen evraklarla birlikte Diyarbakır Adliyesi’ne sevk edilen S.Ö. hakkında resmi belgede sahtecilik suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istendi. S.Ö ifadesinde suçunu kabul etti. S.Ö., askere gitmediği için kaçak duruma düştüğünü, 2 yıl önce de Diyarbakır otogarında bulduğu nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırdığını ve kullandığını belirtti. Nüfus cüzdanı kendisinden habersiz iki yıl boyunca kullanılan Ü.D. ise S.Ö.’den şikayetçi oldu. Ü.D., sanığın nüfus cüzdanını kullanarak, kimlik bilgileriyle işlemiş suçlardan dolayı mağdur olacağını belirterek cezalandırılmasını istedi. Sanığın yargılanması önümüzde günlerde yapılacak.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×