Yer altı çöp konteynerleri dezenfekte edildi

Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaz aylarında görüntü kirliliği ve kötü kokuları önlemek amacıyla yer altı çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor. Temizlik çalışmalarında son teknoloji araçları kullanan belediyenin,...

Yer altı çöp konteynerleri dezenfekte edildi
13 Temmuz 2014 Pazar 11:53

Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, yaz aylarında görüntü kirliliği ve kötü kokuları önlemek amacıyla yer altı çöp konteynerlerini dezenfekte ediyor. Temizlik çalışmalarında son teknoloji araçları kullanan belediyenin, filosuna yeni kattığı yer altı çöp konteyneri temizlik aracı, Ankara’da ilk olma özelliği taşıyor.

TEMİZLİKTE TEKNOLOJİ DÖNEMİ

Yaz aylarının gelmesiyle çevre temizliğine ayrı bir önem veren Yenimahalle Belediyesi, 770 adet yer altı çöp konteynerini temizliğe başladı. Yer altı çöp konteynerlerini Ankara’ya getiren ilk belediye olan Yenimahalle Belediyesi, araç filosuna yeni kattığı konteyner temizlik aracıyla da temizlikte sınıf atladı. Son derece titiz çalışma sonucu kısa sürede temizlenen konteynerler, işlem sonrasında tekrar yerlerine bırakılarak vatandaşın hizmetine sunuluyor.

Konteyner temizlik aracıyla her ay düzenli olarak temizlenecek olan yer altı çöp konteynerlerinin öncelikli olarak dış yüzeyi ilaçlı suyla yıkanıyor. Yer altından çıkarılan konteyner daha sonra dezenfekte aracına konarak 5 dakikalık bir süre içerisinde iç dış olarak yıkanıyor. Mikrop kalmayacak bir şekilde temizlenen konteynerler daha sonra yeniden yerine bırakılıyor. Her alanda olduğu gibi temizlik çalışmalarında da teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Filomuza kattığımız bu aracımızla halkımıza en iyi hizmeti vermeye çalışacağız. Temiz bir Yenimahalle öncelikli hedefimizdir." dedi.

CİHAN

Yer altı çöp konteynerleri dezenfekte edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×