Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, vatandaşla buluştu

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bayram sonrası ilçeyi adım adım gezerek Yenimahallelilerin geçmiş bayramını kutladı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan turda, halkı selamlayarak esnafa hayırlı işler ve iyi bayramlar dileyen Yaşar’a,...

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, vatandaşla buluştu
03 Ağustos 2014 Pazar 12:23

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bayram sonrası ilçeyi adım adım gezerek Yenimahallelilerin geçmiş bayramını kutladı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan turda, halkı selamlayarak esnafa hayırlı işler ve iyi bayramlar dileyen Yaşar’a, Yenimahalle Belediyesi Başkanvekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan ve meclis üyeleri de eşlik etti.

Otobüs ile Yenimahalle, Demetevler, Şentepe, Gazi Mahallesi, Serhat Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Varlık Mahallesi, Beştepeler ve Batıkent’i sokak sokak gezen Başkan Yaşar, vatandaşın ve esnafın bayramını kutlayarak, karakollara, kahvehanelere, muhtarlıklara ve taksi duraklarına bayram çikolatası hediye etti.

Yenimahalle Belediyesi tarafından yenilenen taksi duraklarında, taksiciler tarafından coşkuyla karşılanan Yaşar’a, memnuniyetlerini dile getiren taksiciler teşekkürlerini sunarak çay ikram ettiler. Bölgede huzur ve güvenliği sağlamak için yaptıkları çalışmalardan dolayı karakol çalışanlarına da teşekkür eden Başkan Yaşar, vatandaşların ve özellikle çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Duraklarda otobüs bekleyen vatandaşlarla da bayramlaşarak gönülleri fetheden Yaşar’a, "En büyük Başkan Fethi Başkan" sloganları atıldı. Çamlıca Mahallesi’nde vatandaşlarla bayramlaşırken bir düğüne denk gelen Yaşar, düğüne katılarak gelin ve damada yuvalarında mutluluk ve huzur diledi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Çerkes Derneği ve Başkent Dostluk Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği yemeğe de katıldı. Organizasyonun ev sahipliği yapan Dernek Başkanı Yinal Kozok, “Fethi Başkanımız gerçek bir Çerkes dostu. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor.” dedi.

Ankara Çerkes Derneği’nin Yaşamkent’te inşaatı devam eden sosyal tesisinde gerçekleşen yemeğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra BİRKAFFED Başkanı Ata Katı, Başkent Dostluk Kulübü Başkanı Kanşav Hurmi ve çok sayıda Çerkes katıldı.

15 Eylül tarihinde açılması planlanan sosyal tesisin ne aşamaya geldiğini dernek üyelerine göstermek için bu organizasyonu düzenlediklerini kaydeden Çerkes Derneği Başkanı Yinal Kozok, “Tamamlandığında önemli bir ihtiyacımızı giderecek olan, Çerkeslerin uğrak yeri olacak bu tesisin hayata geçmesinde büyük emekleri olan Yenimahalle Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a çok teşekkür ediyorum. Kendisi gerçek bir Çerkes dostu. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmıyor.” dedi.

Tesisin bir an önce tamamlanabilmesi için hummalı bir çalışa yürüttüklerini kaydeden Kozok, “Burada uzun yıllar hep birlikte çok güzel etkinlikler yapacağız” diye konuştu. Çerkeslerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Yaşar ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine sıkı sıkıya bağlı Çerkes dostlarımla buluşmaktan onur duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Ülkede birlik ve beraberliğin cumhuriyetin değerlerine bağlı kalınarak sağlanabileceğine vurgu yapan Yaşar, “Kökümüz ne olursa olsun birbirimizi sevmek, birbirimize saygı göstermek zorundayız.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×