Yeni yapılan kaldırımlarla Toroslar güzelleşiyor

Mersin merkez Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna yeni yapılan kaldırımlarla ilçenin daha modern hale geldiğini belirtti.Tuna, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Güneykent Mahallesi’nde gerçekleştirilen kilit parke kaldırım çalışmalarını...

Yeni yapılan kaldırımlarla Toroslar güzelleşiyor
07 Temmuz 2014 Pazartesi 17:33

Mersin merkez Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna yeni yapılan kaldırımlarla ilçenin daha modern hale geldiğini belirtti.

Tuna, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Güneykent Mahallesi’nde gerçekleştirilen kilit parke kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi.

Güneykent Mahalle Muhtarı Mustafa Ertong’un da eşlik ettiği mahalle gezisi sırasında kaldırımların engelli vatandaşların rahatlıkla inip çıkmalarına uygun bir şekilde yapılması yönünde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine talimatlar da veren Başkan Tuna, bölgedeki üç toplu konut alanından biri olan Güneykent’i ada içi çevre düzenleme çalışmalarıyla da baştan aşağı yenilediklerini söyledi.

Öncelikli olarak kaldırım eksiği bulunan mahallelerde kaldırım çalışması yaptıklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Ada içi çevre düzenleme çalışmaları yaptığımız Güneykent Mahallemizde kaldırım eksiği bulunan sokaklarda kilit parke kaldırım çalışması yaparak, kaldırım eksikliklerini gideriyoruz. Bu mahallemizde de kaldırım çalışmaları bittikten sonra yollarımızı projeli yol olarak düzenleyerek, aydınlatma ve asfalt ile bütünleştireceğiz. Ada içlerinde park yapabileceğimiz alanları da düzenliyoruz. Artezyen sistemi de kazarak su sorununa çözüm bulduk. Bu mahallemiz, uyguladığımız renkli adalar projesiyle de tamamlandığında bir eksiği kalmayacaktır” dedi.

Mahalle Muhtarı Mustafa Ertong da mahallelerinde gerçekleştirilen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkan Tuna’ya teşekkür etti. Ertong; yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarıyla Güneykent’in çehresinin değiştiğini ifade ederek, hizmetlerin mahalle halkı tarafından takdirle karşılandığını söyledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×