Yelkenoğlu öğrencilerinden Mevlâna resimleri sergisi

Kayseri Özel Mustafa Yelkenoğlu Liseleri öğrencileri Mevlana'nın 740’ıncı vuslat yıl dönümü münasebetiyle yağlı boya sergisi açtı.

Yelkenoğlu öğrencilerinden Mevlâna resimleri sergisi
24 Aralık 2013 Salı 15:53

Kayseri Özel Mustafa Yelkenoğlu Liseleri öğrencileri Mevlana'nın 740’ıncı vuslat yıl dönümü münasebetiyle yağlı boya sergisi açtı. Görsel Sanatlar Dersi öğretmeni Ayşegül Çalışkan'ın organizasyonuyla düzenlenen sergide öğrencilerin yaklaşık bir ay süreyle hazırladığı 36 sanat eseri yer alıyor.

Kayseri Kadir Has Kongre Merkezi'nde sanatseverlerin beğenisine sunulan el emeği göz nuru resimlerin tamamında hoşgörüsüyle, evrensel yaklaşımıyla ve tasavvufi yönüyle Türk mutasavvıfı ve düşünürü Mevlâna Celaleddin Rumi yansıtılıyor. Özel Yelkenoğlu Liseleri Müdürü Halil Yıldız, “Okul olarak edebi ve sanatsal faaliyetlere büyük önem veriyoruz. Aralık ayının Mevlâna’nın vuslat gecesini içinde barındırması dolayısıyla öğrencilerimiz Mevlâna temalı bir sergi hazırladı. Mart ayında ise Çanakkale temalı bir sergi daha açacağız. Görsel sanatlar dersi öğretmenimiz Ayşegül Çalışkan’a ve öğrencilerime bu güzel faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×