Yelkenoğlu Koleji’nden el sanatları ve ebru sergisi

Kayseri Yelkenoğlu Koleji öğrencileri, el sanatları ve ebru sergisi açtı. Kayseri Park AVM’ de Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Mehtap Şentürk’ün organizasyonuyla düzenlenen sergide, öğrencilerin iki ay süreyle emek vererek yaptığı yaklaşık 100 eser yer a.

Yelkenoğlu Koleji’nden el sanatları ve ebru sergisi
15 Şubat 2014 Cumartesi 15:18

Kayseri Yelkenoğlu Koleji öğrencileri, el sanatları ve ebru sergisi açtı. Kayseri Park AVM’ de Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni Mehtap Şentürk’ün organizasyonuyla düzenlenen sergide, öğrencilerin iki ay süreyle emek vererek yaptığı yaklaşık 100 eser yer alıyor. Eserler arasında özellikle ilkokul birinci sınıfların yaptığı ahşap boyama ve seramik boyama çalışmaları büyük ilgi görüyor.

Yelkenoğlu Koleji Müdürü Yakup Peker ,yaptığı açıklamada, okul olarak edebi ve sanatsal faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirterek, "Çocuklarımızın el sanatları kabiliyetini geliştirmek, onların zihinsel ve göz uyumuna katkı yapmak ayrıca boya karışımlarındaki ve renk uyumlarındaki inceliği fark etmelerini sağlamak düşüncesiyle hem resimde hem de diğer görsel sanat dallarında önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizden neredeyse dörtte biri aktif olarak bu çalışmaların içerisinde, Başta görsel sanatlar dersi öğretmenimiz Mehtap Şentürk olmak üzere öğrencilerime ve onlara destek olan ailelerine bu güzel faaliyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerin de eserlerinin başında yaptıkları çalışmayı anlattıkları el sanatları ve ebru sergisi, bir süre daha sanatseverlerin beğenisine sunulmaya devam edecek.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×