Yaşlılara ‘Ankarakart’ dağıtımı 13 noktada devam ediyor

Başkent’te, 60 yaş üstü vatandaşların kullandığı turuncu renkteki serbest Ankarakart dağıtımı, başta Kızılay Metro İstasyonu olmak üzere 13 merkezde devam ediyor.

Yaşlılara ‘Ankarakart’ dağıtımı 13 noktada devam ediyor
23 Ocak 2014 Perşembe 11:48

Başkent’te, 60 yaş üstü vatandaşların kullandığı turuncu renkteki serbest Ankarakart dağıtımı, başta Kızılay Metro İstasyonu olmak üzere 13 merkezde devam ediyor. Eski kartların kullanım süresi ise 31 Mart 2014 tarihine kadar uzatıldı.

Başkentli 60 yaş üstü vatandaşların ulaşım serbestliğini sağlayan 'yaşlı kartlar', akıllı kart sistemi kapsamında 'turuncu renkte serbest Ankarakart'a dönüşüyor. Turuncu renkteki serbest Ankarakartlar, 60 yaşını doldurup 61 yaşından gün alan ve Ankara’da ikamet eden vatandaşlara 75 TL karşılığı, 64 yaşını bitirip 65 yaşından gün alan ve Türkiye’nin herhangi bir yerinde ikamet eden vatandaşlara da 5 TL karşılığında veriliyor.

ESKİ KARTLARIN KULLANIMI 31 MART’A UZATILDI

Turuncu renkteki Ankarakart’a sahip olabilmek için nüfus cüzdanı ve bir fotoğraf ile 13 kart dağıtım merkezinden herhangi birine başvuru yapmak yeterli oluyor.

Kent genelindeki 13 noktada, “Kızılay Metro İstasyonu’ndaki 2 merkez ile Büyükşehir Belediye Binası Halkla İlişkiler Birimi, Akköprü, Dikimevi, Ulus ve Beşevler metro istasyonları ile Eryaman ve Pursaklar Aile Yaşam Merkezleri, Sincan, Mamak, Keçiören Belediye hizmet binaları ve Bardacık Yaşlılara Hizmet Merkezi’nde” randevu sistemiyle kart dağıtımı sürdürülüyor.
    
    EGO Genel Müdürlüğü, 60 yaş üstü vatandaşların geçen yıl aldıkları yaşlı kartlarının kullanım süresini de 31 Mart 2014 tarihine kadar uzattı.

    Serbest kartlarını alan 60-65 yaş arası kullanıcılar, belediye otobüslerinden her gün 10.00 ile 16.00 ve 19.00 ile 24.00 saatleri arasında ücretsiz olarak yararlanacaklar. 65 yaş üstü vatandaşlar ise Metro ve Ankaray’da dahil olmak üzere toplu taşıma araçlarına her saat, istedikleri kadar ücretsiz binebilecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×