Yaşlı ve hasta bakım kursu açıldı

Erzurum'un Çat İlçe Kaymakamı Doğan Dinç, öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Meslek Edindirme kapsamında 'Evde Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu' açıldı.

Yaşlı ve hasta bakım kursu açıldı
24 Ocak 2014 Cuma 18:53

Erzurum'un Çat İlçe Kaymakamı Doğan Dinç, öncülüğünde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Meslek Edindirme kapsamında 'Evde Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu' açıldı. Kursta 30 kadın kursiyer eğitim görüyor.

Kurs bitiminde Çat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanacak olan evde yaşlı ve hasta bakma kurusu projesinin uygun görülmesi halinde kurstan sertifika alan 8 ile 10 kadın kursiyere ilk etapta 6 aylık iş imkanı sağlanacağı belirtildi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca hazırlanacak proje ile sosyal ve ekonomik yönden yoksulluk içinde bulunan yardıma ve bakıma muhtaç ancak huzurevi hizmeti istemeyen yaşlıların kendi bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan evlerinde temizlik ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmakta. Proje ile evde kendi bakımını tam anlamıyla gerçekleştiremeyen bu nedenle sağlık sorunları yaşayan ve maddi yoksunluk içinde olan bu vatandaşlarımızı kötü yaşam koşullarından kurtarmak daha sıhhi ortamlar sağlanacak. Ayrıca söz konusu kurslardan sertifika alan kadın kursiyerlere hastanelerde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan kurumlara ait huzurevleri, sevgi ve şefkat evleri gibi birimlerde iş imkanı sağlanabileceği belirtildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×