Yaşar Kemal İçin Ulusal Yas İlan Edilecek Mi?

Usta yazar Yaşar Kemal'ın hayatını kaybetmesi ülke çapında büyük üzüntü yaratırken, sosyal medyada ulusal yas ilan edilmesi için mesaj yağmuru başladı.

Yaşar Kemal İçin Ulusal Yas İlan Edilecek Mi?
01 Mart 2015 Pazar 04:41

Türkiye'nin en mühim edebiyatçılarından Yaşar Kemal tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 92 yaşındaki meşhur yazar ardında çok sayıda roman ve gazete yazısı bıraktı. Kemal'in vefatının arkasından sosyal medyada ünlü, meşhur olmayan çok sayıda yurttaş üzüntüsünü dile getirdi. Sosyal medyada üzüntüsü dile getirenlerin birçoğu milli matem ilan edilmesini istedi.

TÜRKİYE'DE YAS İLAN EDİLSİN

Kullanıcılar, Suudi Kral Abdulaziz'in ölümü sonrası matem ilan edilen ülkede, Yaşar Kemal için de matem ilan edilmesi istendi. Twitter'da dünya genelinde trend listesinde ilk sırayı piyasa ehil yazar için sosyal medyada 'Yaşar Kemal için matem ilan edilsin' hashtag'i oluşturuldu.

Sosyal Medya Yaşar Kemal'i konuşuyor. 92 yaşında hayatını kaybeden efsane edebiyatçı, Twitter başta olmak üzere sosyal medyanın enfazla konuşulan konusu oldu. Daha sonra ise #YaşarKemalİçinYasİLanEdilsinhashtag'i oluşturuldu. Bu hashtag bir anda Twitter'ın enfazla uygulanan hasgtag'lerinden bir tanesi biçimine geldi.

SOSYAL MEDYA YAŞAR KEMAL'İ KONUŞTU

Yaşar Kemal Twitter'da dünyada enfazla konuşulan konu oldu. İşte Yaşar Kemal'in ölümünün arkasından sosyal medyada paylaşılan mesajlar:

ekin gücük @egucuk : Herkesin kütüphanesinde her zaman #yasarkemal kitaplari bulunmalidir.. Basimiz sagolsun.. #YaşarKemal
aydan çelik @aydancelik :Kahramanlarımdan bir tanesi daha gitti... #yaşarkemal
Hamdi Alkan@HamdiAlkan: #YasarKemal i kaybettik.Çok kıymetli bir usta,bir efsane aramızdan ayrıldı.Mekanı cennet olsun..Romanları ile yüreğimize akmaya devam edecek.
sorel dagistanli @soreldagistanli: Yaşar Kemal hayatını kaybetti. Bir çınar devrildi lakin gölgesi altındakileri herzaman koruyacak.
ahmet şık@sahmetsahmet Etrafımız Abdi Ağa'lar ile çevriliyken İnce Memed olmaya ve kalmaya devam etmek vasiyet kaldı bize. #YaşarKemal
Sezin Öney@SezinOney: Yazarın kalbi, acıları taşımaktan ağırlaşır ağırlaşır ve bir gün duruverir. #YasarKemal Nadir bilge insanlarımızdan bir tanesi gidiverdi.Sabri UGAN@sabriugan: 'O iyi bireyler o güzel atlara binip gittiler.' #YaşarKemal
Burak Işık@theburakisik: Bazı bireyler yaşar, başkalık yaratır ve iz bırakırlar.

Ayrıca ehil yazarın adı aşırı kısa zaman arasında Twitter'da trend topic oldu:

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×