'Yasadışı dinleme' iddialarıyla açılan kamu davası kabul edildi (1)

Adana'da 'yasadışı dinleme' iddialarıyla ilgili başlatılan ve 9 polisin zanlı olduğu soruşturmanın iddianamesi 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı S.K. ve Adana Cumhuriyet Savcısı Ş.U., T.İ., F.Y.’nin...

'Yasadışı dinleme' iddialarıyla açılan kamu davası kabul edildi (1)
05 Mayıs 2014 Pazartesi 18:13

Adana'da 'yasadışı dinleme' iddialarıyla ilgili başlatılan ve 9 polisin zanlı olduğu soruşturmanın iddianamesi 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı S.K. ve Adana Cumhuriyet Savcısı Ş.U., T.İ., F.Y.’nin şikayeti üzerine 'yasa dışı dinlenme' ile ilgili başlatılan soruşturma tamamlandı. Bu kapsamda şüpheliler emniyet müdürü İ.B., emniyet müdürü E.Y., emniyet amiri A.A., komiser F.M., polis memurları; H.S., A.Ş., R.K., M.A. ve emekli polis başmemuru A.K.,hakkında Adana Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan kamu davası Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

Savcı, 9 zanlı hakkında, hazırladığı iddianamede 'İştirak halinde kamu görevlisinin resmi belgede sahtecilik, iftira, suç uydurma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin kaydedilmesi' suçlarından dava açıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×