Yasa ve yönetmeliklere uymayan taksilere cezai işlem uygulanacak

Zonguldak Ereğli Belediyesi, Taksiciler Derneği Başkanlığına gönderdiği yazı ile taksi durakları ve ticari taksi çalıştırılmasına ait yönetmeliğin ilgili maddelerinin uygulanmasını istedi. Belediye, yasa ve yönetmeliklere uymayan araçlara,...

Yasa ve yönetmeliklere uymayan taksilere cezai işlem uygulanacak
25 Temmuz 2014 Cuma 15:18

Zonguldak Ereğli Belediyesi, Taksiciler Derneği Başkanlığına gönderdiği yazı ile taksi durakları ve ticari taksi çalıştırılmasına ait yönetmeliğin ilgili maddelerinin uygulanmasını istedi. Belediye, yasa ve yönetmeliklere uymayan araçlara, cezai işlem uygulanacağını duyurdu.

Derneğe gönderdiği yazı ile taksicileri uyaran belediye, taksimetre açılması, kılık kıyafet, ehliyet sorgusu ve sigortalı şoför çalıştırılması ile ilgili denetimlerin başlayacağını açıkladı. İlgili yazıda, “Ereğli Belediyesi Taksi Durakları ve Ticari Taksi Çalıştırılmasına ait Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre taksimetre açılması, kılık kıyafet, ehliyet sorgusu ve sigortalı şoför çalıştırılması ile ilgili kontroller yapılacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için üyelerinizin bilgilendirilerek yönetmelik hükümlerine göre gerekli uygulamaların yapılmasını rica ederim.” denildi.

Katlı otoparktan kalkan köy minibüslerine yönelik olarak da tarife, giriş-çıkış ve güzergâh denetimlerinin başladığı ve bu denetimlerinde aralıksız olarak süreceği belirtildi.

Ereğli'de ki ticari taksiler, daha önce başlattıkları 'Ülkem için seve seve' kampanyası kapsamında sabit fiyat üzerinden yolcu taşımacılığı yapıyordu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×