Yasa dışı dinlemede önemli gelişme

Sivas merkezli 18 ilde gerçekleştirilen ‘yasa dışı dinleme' operasyonunda 27 polis serbest bırakıldı.

Yasa dışı dinlemede önemli gelişme
16 Mart 2015 Pazartesi 12:00

Sivas merkezli 18 ilde gerçekleştirilen ‘yasa dışı dinleme’ operasyonunda tebligat ile ifadeye çağrılan 27 polis özgür bırakıldı. 9 polisin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

38 POLİS İÇİN GÖZALTI KARARI ÇIKMIŞTI

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı,Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü emniyetteki ‘yasa dışı dinleme’ operasyonunda 38 polis için gözaltı kararı çıkarılmıştı. Eskişehir, Ordu, Kırıkkale, Çorum, Ankara benzeri illerinde içerisinde olduğu 18 ilde gerçekleştirilen operasyonda tebligat ile ifadeye çağrılan polislerden 27’si tahsil edilen ifadelerinin arkasından özgür bırakıldı.

Operasyon kapsamında tebligat ile ifadeye çağrılan Niğde Polis Meslek Yüksekokulu’nda vazife oluşturan 2.sınıf emniyet müdürü Ö.S. ve bir zaman evvela açığa tahsil edilen U.D.’nin ise bugün emniyete gelerek anlatım vermesi bekleniyor.

9 POLİS ADLİYEYE SEVKEDİLECEK

Emniyette gözaltında olan polislerden M.T. dün tahsil edilen ifadesinin arkasından özgür bırakıldı. Cuma gününden bu yana gözaltında olan 9 polis memuru da bu sabah Numune Hastanesi’ne getirilerek yine sıhhat kontrolünden geçirildi. Yapılan işlemlerin arkasından polisler yine emniyete götürüldü.

Gözaltında olan 9 polisin yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×