Yargıtay’dan emekli hakim olduğunu söyleyen dolandırıcı tutuklandı

Gaziantep’te kendisini Yargıtay’dan emekli hâkim olarak tanıtan ve cezaevinde tutuklu bulunan bir kişiyi 30 bin TL para karşılığında çıkaracağını iddia ederek dolandırıcılık yapmak isteyen bir kişi yapılan ihbar üzerine yakalandı.

Yargıtay’dan emekli hakim olduğunu söyleyen dolandırıcı tutuklandı
18 Ocak 2014 Cumartesi 18:33

Gaziantep’te kendisini Yargıtay’dan emekli hâkim olarak tanıtan ve cezaevinde tutuklu bulunan bir kişiyi 30 bin TL para karşılığında çıkaracağını iddia ederek dolandırıcılık yapmak isteyen bir kişi yapılan ihbar üzerine yakalandı. Mahkemeye sevk edilen dolandırıcı tutuklandı.

Gaziantep’te bir vatandaş, kendisini Yargıtay'dan emekli hâkim olarak tanıtan bir kişiyle tanıştı. Kendisine bir yolunu bularak kardeşini cezaevinden çıkartabileceğini söyleyen dolandırıcı da bunun karşılığında 30 bin TL para istedi. İlk etapta dolandırıcıya bin TL veren vatandaş, durumu anlayınca polise haber verdi. Yapılan araştırmada kendisini emekli hakim olarak tanıtan kişinin Ş.T. olduğu tespit edildi. Kısa sürede yakalanan dolandırıcı emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×