Yaralı baykuş tedavi ediliyor

Erzincan’da vatandaşlar tarafından bulunan yaralı baykuş, Erzincan Hayvan Barınağı'nda tedavi ediliyor.

Yaralı baykuş tedavi ediliyor
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:40

Erzincan’da vatandaşlar tarafından bulunan yaralı baykuş, Erzincan Hayvan Barınağı'nda tedavi ediliyor. Tedavi işlemi tamamlanınca doğal hayata yeniden salıverilecek.

Erzincan-Gümüşhane karayolu üzerinde vatandaşlar tarafından kanadı kırık halde bulunan 3 yaşındaki baykuş, Erzincan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı Hayvan Barınağı'na teslim edildi. 3 gün önce yaralı olarak hayvan barınağına getirilen baykuş, Veteriner Hekim Eyüp Alıcı tarafından tedavi ediliyor. Yaralı baykuşun tedavisinin bir müddet daha devam edeceğini belirten Veteriner İşleri Müdürü Veysel Aytekin, “Hayvan barınağımıza gelmiş olan baykuşumuz yaklaşık 3 yaşında olup, sağ kanadında bir kırık tespit edilmiştir. Tedavisine başlanılmış olup, tedavisi bittikten inşallah 15 gün sonra doğal hayata yeniden kazandırılacaktır. Baykuş bir vatandaşımız tarafından Erzincan-Gümüşhane yol ayrımı civarında kanadı kırık halde bulunarak, barınağımıza getirilip telsim edilmiş. Biz de gerekli alakayı göstererek teslim alıp, hayvanın tedavisi noktasında çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.” dedi.

Baykuşun herhangi bir avcı tarafından vurulmuş olabileceği emaresine rastlanılmadığını aktaran Aytekin, “Avcıların vurduğu yönünde herhangi bir emare yoktur. Hayvan artık ya bir tele takılmış olabilir veya başka bir arızaya maruz kalmış olmak şartıyla oluşmuştur. Yoksa avcıların herhangi bir müdahalesi sonucunda oluşmuş bir hadise değil.” açıklamasında bulundu.
Yüzlerce hayvanın bulunduğu hayvan barınağında, baykuşun yanı sıra soğuk havalar sebebiyle sokakta toplanan yavru köpeklerin de bakımı yapılıyor. CİHAN

Yaralı baykuş tedavi ediliyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×