Yangın uykuda yakaladı

Üsküdar'da, bir binanın yan tarafında bulunan barakanın tutuşmasıyla başlayan yangın, otoparktaki otomobillere sıçradı.

Yangın uykuda yakaladı
25 Ocak 2014 Cumartesi 12:13

Üsküdar'da, bir binanın yan tarafında bulunan barakanın tutuşmasıyla başlayan yangın, otoparktaki otomobillere sıçradı. Büyüyen alevler nedeniyle 4 otomobil ile 4 katlı binada maddi hasar meydana geldi. Uykuda alevlere yakalanan vatandaşlar ise kendileri güçlükle dışarıya attı.

Mahallede korku ve paniğe neden olan yangına Üsküdar ve Kadıköy itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın saat 09.40 sıralarında Murat Reis Mahallesi Silahtar Bahçe Sokak üzerindeki Meriç Apartmanı'nda başladı. Binaya bitişik halde bulunan barakanın henüz bilinmeyen bir nedenle tutuşmasıyla başlayan alevler kısa sürede büyüdü. Önce binaya daha sonra otoparktaki araçlara sirayet eden alevler çevrede korkuya neden oldu. Yangını gören vatandaşlar, önce uykudaki komşularını uyandırdı, daha sonra da alevlerin arasında kalan otomobillerini kurtarmaya çalıştı. Bir süre sonra gelen itfaiye ekipleri 4 katlı binayı da saran alevlere müdahale etti. Vatandaşlar, alevler arasında kalan 3 otomobili iterek kurtardı. Bir otomobil ise tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olaya tepki gösteren mahalle sakinleri, defalarca müracaat etmelerine rağmen belediye ekiplerinin tedbir almadığını iddia etti. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. CİHAN

Yangın uykuda yakaladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×