Yanan Evden Çocuğunu Kurtardı Kahraman Oldu

Samsun’da 3 katlı binanın birinci katında meydana gelen yangında, evde uyuyan ve kendisinden geçen kız çocuğunu kapıyı kırarak kurtaran PVC pencere işçisi kahraman ilan edildi.

Yanan Evden Çocuğunu Kurtardı Kahraman Oldu
20 Ocak 2014 Pazartesi 18:13

Rasathane Mahallesi Rauf Orbay Sokak üzerindeki Fikri Yurttaş’a ait apartmanın ikinci katında, sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın sonrası yanan evden 15 yaşındaki Ehda Dede ve üst katta bulunan Metin Yurtaş dumandan etkilendi. Nefes almakta güçlük çeken yangınzedelere ilk müdahale, olay yerine gelen ambulansta yapıldı. Hastalar, daha sonra Gazi Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

İŞÇİ KAHRAMAN İLAN EDİLDİ

Evden dumanlar çıkması üzerine 3 katın balkonunda PVC cam takan işçilerden İsmail Sönmez ve diğer işçiler yanan daireye koştu. Baygın olan Ehda Dede adlı kız çocuğunu, yanan oturma odasından güçlükle çıkardığını belirten Sönmez, yaşadığı olayı şöyle anlattı: “Biz çalışırken yukarıya duman gelmeye başladı. Biz de hemen aşağı kata koştuk. Kapı kapalıydı, bir tekme vurarak kapıyı açtık. Sonra içeriye bir baktım kız çocuğu yatıyor. Bayılmıştı herhalde, çocuğu hemen kucağımıza alıp dışarıya çıkardık. Daha sonra içeriye yeniden baktık kimse yoktu. Çocuğun bayıldığı odada yangın çıkmıştı, ortalık alev alevdi. Yangının neden çıktığını bilmiyorum.” Yangın sonrası birinci kat kullanılamaz hale gelirken, diğer katların dış kısımlarında isten simsiyah oldu.

Yanan evden kız çocuğunu kurtaran işçi kahraman ilan edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×