Yakalanan dolandırıcılarda 4 bin kişinin listesi bulundu

Kocaeli polisi, sözde yaptırdıkları sigortaların iptali için para yatırması gerektiği, aksi takdirde ceza ödeyeceklerini söyleyerek vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen 7 şüpheliyi, 9 ilde yaptığı eş zamanlı operasyonla yakaladı.

Yakalanan dolandırıcılarda 4 bin kişinin listesi bulundu
22 Ocak 2014 Çarşamba 12:23

Kocaeli polisi, sözde yaptırdıkları sigortaların iptali için para yatırması gerektiği, aksi takdirde ceza ödeyeceklerini söyleyerek vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen 7 şüpheliyi, 9 ilde yaptığı eş zamanlı operasyonla yakaladı. Şüphelilerde yaklaşık 4 bin kişiye ait bilgilerin bulunduğu liste elde edildi. Bu listede bulunan 21 vatandaşa ulaşıldı, ulaşılan bu kişilerin 10 bin lira civarında dolandırıldığı belirlendi.

Polis, vatandaşları arayarak sözde yaptırdıkları sigortaların iptali için 299 lira para yatırması gerektiği, aksi takdirde 600 lira cezası olduğunu söyleyen, bu şekilde kart bilgilerini alarak para çektikleri ve çok sayıda kişiyi dolandırdıkları iddia edilen şüphelileri takibe aldı. Ekipler, gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra Kocaeli, Trabzon, Ankara, İzmit, Kahramanmaraş, Yozgat, Aydın, Konya, Denizli ve İstanbul'da belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyonda S.T., E.A., C.K., D.S., L.Ç., A.T ve İ.C. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerden 7 adet bilgisayar, 4 adet cep telefonu, 2 adet pos cihazı ve yaklaşık 4 bin kişiye ait olan bilgilerin bulunduğu liste elde edildi.

Ekipler, bu listede bulunan 21 vatandaşa ulaştı ve ulaşılan bu kişilerin 10 bin lira civarında dolandırıldığını tespit etti. Ayrıca şüphelilerin şirketlerine ait olan G. isimli şirket hesabında 23 bin TL para olduğu tespit edildi ve bu paraya bloke koyduruldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, 'Dolandırıcılık, verileri hukuka aykırı ele verme veya ele geçirme, banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması' suçlamasıyla Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlılardan, S.T., E.A. ve C.K tutuklandı, diğer 4 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest kaldı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×