Yağmur’un her duruşması ayrı bir drama sahne oluyor

Geçtiğimiz yıl Hamburg’da gençlik dairesinin gözetimi altında olduğu sırada ailesinin yanında geçirdiği iç kanama sonrası ölen üç yaşındaki Yağmur’un mahkemesi yeni bir dramı ortaya çıkardı. Mahkeme, Yağmur’un gençlik dairesinin...

Yağmur’un her duruşması ayrı bir drama sahne oluyor
14 Temmuz 2014 Pazartesi 19:48

Geçtiğimiz yıl Hamburg’da gençlik dairesinin gözetimi altında olduğu sırada ailesinin yanında geçirdiği iç kanama sonrası ölen üç yaşındaki Yağmur’un mahkemesi yeni bir dramı ortaya çıkardı.

Mahkeme, Yağmur’un gençlik dairesinin görevlendirdiği bakıcı anneyi dinledi. Bakıcı anne, Yağmur’u ailesinin yanında her ziyareti sonrasında vücudunda morluklar olduğunu, annesinin ise her zaman ‘Yatağın metal kısmına çarptı veya yüzme havuzubda ayağı kaydı’ gibi bahanelerle kaçamak cevap verdiğini belirtti.

Yağmur’un 2012 yılında Noel tatilinde yine ailesinin yanında olduğu sırada hastaneye kaldırıldığını hatırlatan bakıcı anne, "O zaman bile şiddet uygulandığı yönünde şüphe vardı." dedi. İfade vermekte zorlanan bakıcı anne, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Olay sonrası gözaltına alınan anne, polis karakoluna götürüldüğü sırada cep telefonundan paylaştığı bilgi ve fotoğrafları silmişti. Ancak bu bilgi ve fotoğrafların gönderildiği eşinde tespit edildiği için anne hakkında Yağmur’un ölümüne sebebiyet vermekten, babası hakkında ise buna karşı çıkmamak suçlamasıyla dava açılmıştı

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×