Yağmur dinmeyince, seralar oldu düğün salonu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 3 gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle kapalı düğün salonu bulunmayan köylerde vatandaşlar seraları düğün alanına çevirdi.

Yağmur dinmeyince, seralar oldu düğün salonu
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:03

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 3 gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle kapalı düğün salonu bulunmayan köylerde vatandaşlar seraları düğün alanına çevirdi. Domates fideleri sökülen naylon seraları süsleyen ve düğün salonu haline getiren vatandaşlar hem yağmurdan korunuyor hem de düğünlerini yarım bırakmıyor.

Fethiye'nin Zorlar köyünde yaşayan Tolgay Zor ile Sıla Zor isimli çiftlerin evlenmek için önceden belirledikleri tarih yağmura denk geldi. 3 gündür aralıksız devam eden yağmur nedeniyle açık alanda düğün yapma şansı bulamayan çift, çareyi geçimlerini sağladıkları domates serasında buldu. Davetiyelerin de dağıtılmış olmasından dolayı düğünü erteleyemeyen çiftin ailesi, seradaki fideleri sökerek düğün salonu haline getirdi. Seranın içerisinde süsleme de yapan aileler naylon düğün salonunda düğün törenlerini gerçekleştirdi.

Düğün sahipleri 3 gündür devam eden yağmurdan etkilenmemek için düğünü naylon serada yaptıklarını söyledi. Köyde düğün salonu bulunmadığını ve yağış olduğunda düğünlerin devamının sağlanması için seraları seçtiklerini anlatan Talip Tor, seranın içinde davetlilerin de yağıştan etkilenmediğini açıkladı.

Bozyer Köyü Muhtarı İsmail Avcı da açık alanda yapılacak düğünün tarihinin önceden alındığını bu yüzden yağmurun hesaba katılmadığını ifade etti. Seraların köylüler için hem ekmek teknesi, hem de eğlence yeri olduğunu aktaran Avcı, "Seralarımızın içinde domates, biber, patlıcan gibi ürünlerimizi yetiştirip ekmek paramız kazanıyoruz. Yağmurlu günlerde de seralarımızı düğün salonu olarak kullanıyoruz." dedi. CİHAN

Yağmur dinmeyince, seralar oldu düğün salonu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×