Yağmur, Başkent'te Kazaya Neden Oldu

Başkent'te, akşam saatlerinde başlayan ve gece yarısına kadar devam eden yağmur, beraberinde zincirleme kazaları da getirdi.

Yağmur, Başkent'te Kazaya Neden Oldu
12 Nisan 2014 Cumartesi 01:28

Kaygan yolda 10 araç birbirine girdi, bir çekici kaza yapan araçların arasına girmekten son anda kurtuldu.

Ankara'da akşam saatlerinde başlayan ve zaman zaman şiddetini arttıran yağmur kazalara sebep oldu. Çukurambar Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 10 araç birbirine girdi. Yağmur nedeniyle kayganlaşan caddeden aşağı doğru inen bir otomobilin kontrolden çıkması ve arkadan gelen 9 aracın duramayarak öndeki araçlara çarpması sonucu meydana gelen zincirleme kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Kaza nedeniyle yol trafiğe kapandı.

Kaza yapan araçları kurtarmak için olay yerine gelen çekici araç da aynı yolda kaymaya başladı. Kazaya karışan araç sahipleri, kayarak gelen çekiciyi görünce paniğe kapıldı. Bir süre daha kayan çekici, güçlükle durabildi. Kaza yapan araç sahipleri, çekicinin daha fazla kaymasını engellemek için çareyi tekerlerinin arkasına taş koymakta buldu.

Sürücüler yağmurun altında beklerken, yol kenarında ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Bu arada, kaygan yolda yürümeye çalışan vatandaşlar, ayakta durmakta zorlandı.

Yolun karşı şeridinin de kayganlaşması nedeniyle, burada da araçlar yokuşu çıkmakta zorlandı.

Zincirleme kazaya karışan araçlar, olay yerine çağırılan çekicilerle yoldan kaldırıldı. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×