Viking Temizlik ve Kozmetik, KESİAD üyelerini ağırladı

Ege Bölgesi firmalarından Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş., Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Deneği (KESİAD)’nin her ay düzenlediği kahvaltılı toplantıya evsahipliği yaptı.

Viking Temizlik ve Kozmetik, KESİAD üyelerini ağırladı
14 Aralık 2013 Cumartesi 17:43

Ege Bölgesi firmalarından Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş., Kemalpaşa Sanayici ve İşadamları Deneği (KESİAD)’nin her ay düzenlediği kahvaltılı toplantıya evsahipliği yaptı. Toplantıya katılan Çağdaş Özürlüler Yaşam Derneği üyeleriyle de engelli vatandaşların sanayiye nasıl kazandırılacağı konuşuldu.

Bölgenin önde gelen sanayicilerini ve idari amirlerini biraraya getiren kahvaltıda Viking A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Avcı, firma ve sektör hakkında bilgi verdi. KESİAD üyelerinin buluştuğu kahvaltıda, engelli vatandaşların meseleleri de gündeme getirildi. Çağdaş Özürlüler Yaşam Derneği Başkanı Vedat Başer ve diğer yetkililerinin de katıldığı toplantıda, engelli vatandaşların sanayiye kazandırılması için neler yapılabileceği ele alındı. Özel sektör işverenlerince, kanun gereği çalıştırılan yüzde 3 oranındaki engelli sigortalıların primine ait işveren hisselerinin tamamının, kontenjan fazlası ya da yükümlü olmadıkları halde engelli çalıştıran işverenlerin, çalıştırdıkları her bir engelli için sigorta primine ait işveren hisselerinin yüzde 50’sinin Hazine tarafından karşılanacağı bilgisi verildi. Viking Temizlik ve Kozmetik’in bünyesinde de çeşitli kademelerde görev yapan yedi engelli çalışan bulunuyor. CİHAN

Viking Temizlik ve Kozmetik, KESİAD üyelerini ağırladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×