Vezirköprülü kadınları meslek sahibi yapacak proje tanıtıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Gönül Elçileri' projesinin alt bileşeni olan 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nin Vezirköprü ilçesindeki tanıtım toplantısı yapıldı.

Vezirköprülü kadınları meslek sahibi yapacak proje tanıtıldı
20 Ocak 2014 Pazartesi 18:08

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Gönül Elçileri' projesinin alt bileşeni olan 'Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi'nin Vezirköprü ilçesindeki tanıtım toplantısı yapıldı.

Vali Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy'un katılımı ile Vezirköprü Atatürk İş Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda Vezirköprülü gönül elçisi katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, eğitimde ve istihdamda geri kalmış, sosyal hayatta varlığını hissettirmede engellerle karşılaşan kadınlara yardımcı olunması çağrısında bulundu. Yıldırım, "Bu proje ile kadınlara ulaşmayı, onları cesaretlendirmeyi hedefliyoruz. Sizlerden, çevrenizde ulaşacağınız kadınlara Açık Mesleki Eğitime kayıt yaptırmaya davet etmenizi istiyoruz. Sizin uzatacağınız eli bekleyen mağdur kadınlarımız var. Eğitimi yarıda kalmış, okuyamamış kadınlarımız var. Bir mesleği olmadığı için çalışmak isteyip de çalışamayan kadınlarımız var. Ekonomik sıkıntı çeken, fakat eğitim seviyesi yetersiz olduğu için iş bulamayan cesareti kırılmış morali bozulmuş kadınlarımız var. Gelin yine bugün iyi bir iş yapalım. Bizi biz yapan değerlerimizi tekrar hatırlayalım. Merhametimizin, fedakarlığımızın tükenmediğini herkese göstermiş olalım.” dedi.

"UZATACAĞINIZ ELİ BEKLEYEN MAĞDUR KADINLARIMIZ VAR"

İl genelinde yürütülen projenin önemine dikkat çeken Samsun Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy, bu proje kapsamında eğitimden yoksun kalan kadınların sertifikalı bir meslek sahibi olabileceklerine dikkat çekti. Aksoy, şöyle dedi: "Sizlerden, çevrenizde ulaşacağınız kadınlara Açık Mesleki Eğitime kayıt yaptırmaya davet etmenizi istiyoruz. Sizin uzatacağınız eli bekleyen mağdur kadınlarımız var. Eğer kadın meslek sahibi olur ise kendine güvenen, ayakları yere basan, özgüveni olan ve ailesine mutluluk veren bir kadındır. Dolayısı ile yetiştirdiği çocukları da bu doğrultuda yetiştirecektir. Bugün burada başlatacağımız ‘Kadınlar İçin Mesleki Eğitim Projesi’ için de sizlerden destek bekliyoruz. Bu proje gerçekten çok önem verdiğimiz bir projedir. Sizlerin bu konuda çok büyük desteklerinizi istiyorum.’’

Sayın Hülya Aksoy’un konuşmasının ardından, KOZA Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Tuğba Talay, Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Sınıf Öğretmeni Banu Seni, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Damla Önal ve İl Müftülüğü Vaizesi Firdevs Şana birer sunum gerçekleştirdi.
Toplantıya, ayrıca, Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı ve eşi, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×